نسخه بتای iOS 15.2
اپل نسخه بتای iOS 15.2 خود را منتشر کرد

اپل نسخه بتای iOS 15.2 را با گزارش حریم خصوصی برنامه و خلاصه اعلان بهبودیافته منتشر کرد

مدت زمان بسیار کوتاهی از معرفی نسخه های جدید iOS 15.1 و iPadOS 15.1 برای دستگاه های سازگار می گذرد. اپل نسخه نهایی iOS 15.2 خود را برای کارشناسان و توسعه دهندگان نسخه بتا منتشر کرد. اپل در نسخه ی جدید خود به تمامی تعهداتش در رابطه با افزودن قابلیت های خاص عمل کرد, لذا در این نسخه ما شاهد ویژگی هایی هستیم که در نسخه های قبلی وجود نداشت.

 

برنامه گزارش حریم خصوصی یا App Privacy Report

یکی از قابل توجه ترین , ویژگی ها در نسخه جدید ios , برنامه گزارش حریم خصوصی است. این ویژگی به شما اجازه‌ی بررسی برنامه هایتان را می دهد. منظور از بررسی برنامه این است شما میتوانید بررسی کنید که یک برنامه ی خاص به چه میزان از اطلاعات داخلی موبایلتان مثل لوکیشن, گالری عکس ,میکروفون ,لیست مخاطبین و یا دوربینتان در بازه ی زمانی 7 روزه دسترسی پیدا کرده است.

نسخه بتای iOS 15.2قابلیت تماس خودکار یا Emergency SOS

دو ویژگی مذکور در نسخه های پیشین وجود داشت اما در آخرین نسخه ios شاهد بروز رسانی هایی هستیم. در نسخه‌ی جدید اگر دکمه ی کاهش صدا و پاور گوشی را به طور هم زمان برای 8 ثانیه نگه داریم می توانیم تماس اضطراری داشته باشیم  همچنین از طریق فشردن به طور متوالی و سریع دکمه ی روشن/خاموش گوشی نیز می توانید تماس اضطراری بگیرید.

نسخه بتای iOS 15.2خلاصه نوتیفیکشن یا Notification Summary

همانطو که می دانید در گوشی های اپل بخشی برای نمایش خلاصه ای از نوتیفیکشن ها قرار دارد. در نسخه ی جدید ios نوع نمایش این نوتیفیکشن ها تغییر کرده است و فرم مربعی با گوشه های خمیده دارد.

نسخه بتای iOS 15.2ویژگی ایمنی ارتباطات یا Communication Safety

در نهایت سورس کد های اپل نشان می دهند که ویژگی ایمنی ارتباطات (Communication Safety) برای این نسخه تعبیه شده است . این قابلیت مانع از دریافت محتوای غیر اخلاقی در آی پد , مک بوک و یا آیفون کودکان می شود. اعمال این محدودیت ها توسط دستگاه های یادگیرنده ای صورت میگیرد. این دستگاه ها محتوای دریافتی را شناسایی و تجزیه و تحلیل می کنند . همچنین همواره وجود جاسوسی یا اشتراک گذاری خارجی را ردیابی میکنند.