نرخ نوسازی صفحه نمایش آیفون 13 پرو و پرومکس
نرخ نوسازی صفحه نمایش آیفون 13 پرو و پرومکس واقعا چقدر است

نرخ نوسازی صفحه نمایش آیفون 13 پرو و پرومکس واقعا چقدر است

همان طور که میدانید، فروش آیفون 13 به طور رسمی از 24 سپتامبر روز جمعه آغاز شده است. با رسیدن پیش سفارشات این گوشی ها به مردم یا فروشگاه های اپل در اکثر بازارها، مردم متوجه شده اند که ویژگی ProMotion به طور مداوم کار نمی کند و نرخ نوسازی 120 هرتزی به شکل دائم ارائه نمیشود.

آیفون 13 پرو و 13 پرو مکس هر دو دارای صفحه نمایش ProMotion اپل هستند، به این معنی که از نرخ تازه سازی 120 هرتز پشتیبانی می کنند. این ویژگی از سال 2017 روی آیپد پرو پیاده شده بود، اما این اولین بار است که اپل این ویژگی را به آیفون می آورد.

گفته میشود iOS 15 در همه برنامه ها در حین پیمایش یا انتقال بین برنامه ها، از ProMotion پشتیبانی میکند. اما 9to5Mac گزارش میکند که تعداد زیادی از برنامه ها هنوز با نرخ نوسازی 60 هرتزی اجرا میشوند. ظاهرا صفحه نمایش گوشی آیفون 13 پرو بیشتر برنامه ها و انیمیشن ها را در فرکانس 120 هرتز ارائه میدهد، اما هنوز تعداد زیادی از برنامه ها هستند که از نرخ تازه سازی بالاتر، نهایت استفاده را نمیبرند. به احتمال زیاد این مشکل در برنامه های شخص ثالث اپل رخ میدهد.

نرخ نوسازی صفحه نمایش آیفو ن13 پرو و پرومکس

9to5Mac اپل تایید کرده است که توسعه دهنگان باید برنامه های خود را برای پشتیبانی از نرخ نوسازی بالاتر فعال کنند. این امر با افزودن یک کلید info.plist جدید به منظور انتخاب برنامه های خود برای پشتیبانی از نرخ تازه سازی 120 هرتزی انجام میشود. گفته میشود اپل این اسناد را به زودی در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد داد. همچنین به زودی یک بروز رسانی سیستم عاملی این اشکال را رفع خواهد کرد. در این جریان به Core Animation اجازه داده خواهد شد که نرخ نوسازی صفحه نمایش در همه برنامه ها و انیمیشن ها به 120 هرتز برسد.