Dual WhatsApp
نحوه ایجاد دو حساب WhatsApp در یک گوشی

آموزش استفاده از دو حساب WhatsApp در یک گوشی واحد

با ایجاد یک حساب دوگانه در WhatsApp ، زندگی کاری خود را از زندگی شخصی خود جدا کنید! به منظور آموزش ایجاد حساب دوگانه در اپلیکیشن واتساپ، با مجله خبری دیجی بروز همراه باشید.

WhatsApp با بیش از 2 میلیارد کاربر فعال در هر ماه، یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسانی در سراسر جهان است. این برنامه متعلق به فیس بوک دارای مجموعه ای از ویژگی هاست که حتی شاید نام آن را هم نشنیده اید. اما در عین حال در این برنامه شاهد یکسری محدودیت ها هستیم. یکی از اساسی ترین محدودیت ها، این است که در اپ WhatsApp، با هرگوشی میتوانید فقط یک حساب کاربری داشته باشید.

برخی از تولیدکنندگان گوشی های موبایل ویژگی ای به نام “برنامه های دوگانه” را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد دو نسخه از برنامه را به طور همزمان اجرا کنید. در ادامه قصد داریم نحوه استفاده از این قابلیت را برای اپ واتساپ آموزش دهیم.

نحوه ایجاد دو حساب کاربری واتساپ در یک گوشی

اگر شما جز کاربرانی هستید که یک گوشی دو سیمکارته از برندهایOppo ، Xiaomi، Vivo، Huawei ، Samsung ، OnePlus  Realme دارید، میتوانید با این راهکار، در یک گوشی واحد، دو حساب کاربری داشته باشید. قبل از راه اندازی برنامه های دوگانه، مطمئن شوید که سیم کارت دوم فعال شده و به اینترنت متصل است.

1) به تنظیمات دستگاه Android خود بروید.

2) به پایین صفحه رفته و روی Apps ضربه بزنید.

Dual WhatsApp

3) Dual Apps را انتخاب کرده و گزینه Create را لمس کنید.

Dual WhatsApp

4) از برنامه های پشتیبانی شده از برنامه دوگانه، WhatsApp را انتخاب کنید.

Dual WhatsApp

5) اکنون باید منتظر بمانید تا گوشی شما یک برنامه دوگانه WhatsApp راه اندازی کند.

Dual WhatsApp

6) حالا کافیست به قسمت راه اندازی برنامه بروید و WhatsApp را با نماد برنامه دوگانه باز کنید.

Dual WhatsApp

7) WhatsApp را با استفاده از شماره دوم خود راه اندازی کنید.

لازم به ذکر است که مراحل یاد شده، مربوط به گوشی شیائومی میباشد. باید در نظر داشته باشید که بسته به سازنده گوشی شما، ممکن است نام ویژگی و مراحل آن متفاوت باشد. برای مثال این ویژگی در گوشی های اوپو ، App Clone نامیده می شود.

در نهایت باید یادآوری کنیم که شما نمیتوانید برای یک شماره واحد، دو حساب کاربری در واتساپ داشته باشید. اما مطابق با روش یاد شده، شما قادر خواهید بود دو حساب کاربری متفاوت با شماره های مختلف در یک گوشی موبایل واحد داشته باشید.

در صورتی که گوشی هوشمندی ندارید که دارای ویژگی برنامه های دوگانه باشد، می توانید برنامه هایی را از فروشگاه Google Play دانلود و نصب کنید که راه اندازی چندین حساب را به شما ارائه میدهد. نظیر برنامه های: DO Multiple Accounts  و Multi Space.