نتایج تست هواوی میت 20 ایکس در دیسکو مارک

DXOMARK وب سایتی است که خود را “یک معیار مستقل می داند که به طور علمی گوشی های هوشمند، لنزها و دوربین ها را ارزیابی می کند”. این شرکت در سال 2008 تأسیس و متعلق به آزمایشگاه تصویر برداری دیکسو مارک است و مقر آن در پاریس و فرانسه است. به تازگی گوشی هواوی میت 20 ایکس مورد ارزیابی وب سایت دیسکو مارک قرار گرفت تا عملکرد آن را در ضبط صدا با استفاده از میکروفن های داخلی خود و همچنین پخش صدا از طریق بلندگوهای داخلی سنجیده شود که در ادامه تمامی موارد مورد ارزیابی را شرح می دهیم.

برای نمره دهی و تجزیه و تحلیل در بررسی های صوتی گوشی های هوشمند، مهندسان دیسکو مارک انواع مختلفی از آزمایشات عینی را تست می کنند و بیش از 20 ساعت ارزیابی ادراکی را، در شرایط آزمایشگاهی کنترل شده، انجام می دهند. گوشی هواوی میت 20 ایکس تا به حال بهترین گوشی است که در ساختار میکروفون و پخش صوتی ظاهر شده است و این گوشی توانسته است با رتبه ی 75 جایگاه بالایی را به دست آورد. هواوی میت 20 X در هنگام پخش فیلم و موسیقی خوب عمل کرد و به نسبت سایر تلفن هایی که در آزمایشگاه دیسکو مارک آزمایش شده است، به مراتب بالاتر است. این گوشی در قسمت عملکرد در بازی ها بعد از گوشی های آیفون 11 XS مکس و آیفون 11 پرو مکس قرار گرفت.

گوشی هواوی میت 20 ایکس با صفحه نمایش 7.2 اینچی به بازار عرضه شد، اگر چه از همان سخت افزار باز کردن قفل صورت سه بعدی که در هواوی میت 20 پرو وجود دارد، استفاده نمی کند، اما دارای همان سخت افزار دوربین سه گانه در پنل پشتی است. دوربین اصلی میت 20 ایکس هواوی، 40 مگاپیکسلی با اندازه ی 1/1.7 اینچی با دیافراگم 1.8 است. سنسور زوم 8 مگاپیکسلی با دیافراگم 2.4 و دارای فناوری OIS است که می تواند لرزش هنگام ثبت تصاویر را از بین ببرد و تصاویری با کیفیت بالا ارائه دهد. در نهایت یک لنز واید 20 مگاپیکسلی با دیافراگم 2.2 وجود دارد. فوکوس خودکار نیز با تشخیص فاز و کمک لیزر انجام می شود.

گوشی هواوی میت 20 ایکس در آزمایش های دیکسو مارک در معرض تمام شرایط روشنایی قرار گرفت و توانست عملکرد خوبی را ارائه دهد و دامنه دینامیکی خوبی نیز داشت. تعادل رنگ سفید در عکاسی نیز کاملاً دقیق بود. در همین حال، فوکوس خودکار در همه شرایط روشنایی، به صورت سریع و دقیق عمل می کرد. تعادل خوبی بین بافت و نویز وجود داشت که می توانست تصاویر را واقعی تر کند.

دیکسو مارک گزارش کرده است که گوشی میت 20 ایکس عملکرد خوبی در شب ارائه می دهد اما ظاهرا حالت فلش خودکار آن با حالت شب سازگار نبوده است. در تصاویری که بزرگ نمایی بسیار زیاد است، رنگ ها مقداری تغییر می کنند و کیفیت بالای خود را از دست می دهند اما در حالت عادی، تصاویر با کیفیتی فوق العاده عالی نمایش داده می شوند.

در فیلمبرداری با دوربین، فوکوس خودکار و تثبیت تصاویر، بسیار عالی انجام می شود. رنگ ها بسیار پخته هستند و سر و صدای فیلم به خوبی کنترل شده است. در نهایت، قرار گرفتن در معرض دقیق با دامنه دینامیکی عالی وجود دارد. گوشی میت 20 ایکس با داشتن بلندگوهای دوگانه و قطع صدای فعال از طریق میکروفون اختصاصی، یک انتخاب عالی برای ضبط و پخش انواع مختلفی از صدا هاست.