طراحی احتمالی مک بوک پرو 2021
ناچ معروف اپل به مک بوک پرو رسید!

ناچ معروف اپل به مک بوک پرو رسید!

شایان ذکر است که پیش بینی طراحی و مشخصات محصولات اپل کار بسیار دشواری است! با این حال تعدادی از منابع خبری مدعی اند که مدل های بعدی مک بوک پرو دارای یک بریدگی یا اصطلاحا ناچ روی صفحه نمایش اند.

گفته میشود کمپانی اپل به زودی از مک بوک پرو های جدید خود رونمایی خواهد کرد. این سری از مک بوک ها، در دو ابعاد 14 و 16 اینچی طراحی شده اند. اگر تاریخ منتشر شده دقیق باشد، فردا 18 اکتبر، مصادف با 26 مهر 1400 شاهد رونمایی مک بوک پروی جدید اپل خواهیم بود!

طراحی احتمالی مک بوک پرو 2021

بر اساس شایعات قبلی، لپ تاپ های جدید به صفحه نمایش مینی LED مجهز شده اند که نور پس زمینه بسیار ظریفی را ارائه میدهند. همچنین این صفحه نمایش ها میتوانند روشنایی 1000 نیت را به ارمغان بیاورند. ظاهرا صفحه نمایش مک بوک پرو های جدید از نرخ نوسازی 120 هرتزی بهره خواهند برد.

طراحی احتمالی مک بوک پرو 2021

در راستای طراحی صفحه نمایش گفته شده است که اپل این بار صفحه نمایش را بدون حاشیه و با گوشه های مربعی شکل در نظر گرفته است. این طراحی فعلا برای ما یادآور زیبایی iPad و iPhone است. ناچ بالایی صفحه نمایش نیز، وبکم، سنسور TrueTone و میکروفون را پوشش میدهد. ظاهرا Face ID در مک بوک پروهای جدید حذف شده و جایگاهی ندارند.

جزئیات بیشتر

سایر اطلاعات موجود، بیانگر آنند که مک بوک پرو 14 و 16، به تراشه M1X مجهز خواهند شد. این چیپست یاد شده، نوع قوی تری از Apple M1 است که با یک CPU ده هسته ای با 8 هسته بزرگ و 2 هسته دیگر عرضه شده است. اگر این گمانه زنی ها درست از آب دربیاید، انتظار داریم مک بوک پرو شاسی بزرگتر و سنگین تری داشته باشد.

تحلیل گر معروف اپل “کو” مدعی است که اپل در طراحی مک بوک پروهای جدید نوار لمسی را کنار گذاشته و به صفحه کلید سنتی تر برمیگردد. اما این طرح نیز باز طراحی شده است و الهام گرفته از نسل های قبلی نیست. همچنین وی اضافه کرده است که Touch ID در حال حاضر با نور پس زمینه وجود دارد!

شایعات دیگر حاکی از آنند که مک بوک پروهای 2021 از پورت های متعددی بهره برده اند. ظاهر این لپ ها دارای پورت های HDMI ،Thunderbolt و SD در سمت راست دستگاه و دو درگاه دیگر Thunderbolt، به علاوه جک 3.5 میلیمتری هدفون و اتصال جدید MagSafe در سمت چپ هستند.

طراحی احتمالی مک بوک پرو 2021

تمام اطلاعات یاد شده در بالا، از سوی یک حساب کاربری در شبکه اجتماعی چینی Weibo منتشر شده است. اما در عین حال یکی از منابع خبری معتبر دنیای تکنولوژی این اطلاعات را اشتباه دانسته است. جالب اینجاست که این منبع خبری، وجود ناچ را یک شوخی تلقی کرده است! اما تعدادی از منابع دیگر صحت وجود ناچ را تایید کرده اند.

تا کسب اطلاعات کامل در مورد مک بوک پروهای جدید و رونمایی آنها کمتر از یک روز فاصله داریم! به نظر شما کمپانی اپل چه شگفتی جدیدی را برای کاربران در نظر گرفته است؟