ناچ آیفون 14 پرو با حفره صفحه نمایش جایگزین می شود؟

ناچ آیفون 14 پرو با حفره صفحه نمایش جایگزین می شود؟

چند روزی از معرفی پرچمداران اپل نگذشته است. ولی به سرعت شایعاتی پیرامون سری پرو سال آینده اپل در وبسایت ها و شبکه‌های مجازی مختلف دست به دست می‌شود. یکی از این شایعات مربوط به ناچ آیفون 14 پرو سال بعد اپل است. گفته می شود که اپل به منظور استفاده بیشتر از صفحه جلویی در صدد آن است که برش صفحه نمایش را با یک حفره که احتمالا برای دوربین ثانویه استفاده می‌شود جایگزین کند. در بخش دوربین نیز به احتمال زیاد شاهد تغییراتی هستیم و با توجه به رویه که تاکنون اپل در پیش گرفته اصلا موضوع  عجیبی نیست. برای دیدن این شایعات و اطلاعات بیشتر با دیجی بروز همراه باشید.

شایعات معروف درباره ناچ آیفون 14 پرو تا چه اندازه واقعیت دارد؟

شاید خیلی زود پس از رونمایی از سری آیفون 13 به رسانه ها رسیدند. جدیدترین یادداشت تحقیقی مینگ چی کو تحلیلگر اپل، نگاهی به نسل بعدی آیفون های اپل ارائه دهد. بر اساس این شایعه ، iPhone 14 Pro  و Pro Max طراحی مجددی را ارائه می دهند. در این طراحی جای بریدگی ناچ معروف با حفره صفحه نمایش جایگزین می شود. سازنده گوشی های هوشمند چینی ZTE اخیرا یک سیستم تشخیص چهره سه بعدی زیر نمایشگر را ثبت کرده است. بنابراین ممکن است اپل راه حلی مشابه برای Face ID را کشف کند. اپل برای ثبت اختراعات متعدد مربوط به فناوری های زیر نمایشگر (تاچ ال سی دی) درخواست کرده است ، اما این شرکت همچنین می تواند برخی از اجزای Face ID و بلندگوی جلویی را به قاب بالایی منتقل کند.

تغییرات دوربین اصل آیفون 14 پرو

علاوه بر این ، گفته می شود که هر دو مدل Pro دارای دوربین عریض 48 مگاپیکسلی هستند. سری آیفون 14 طبق سنت همیشگی اپل در نیمه دوم سال 2022 عرضه می شود. کو همچنین اشاره می کند که اپل در سال آینده اسکنر اثر انگشت روی صفحه ارائه نمی دهد زیرا شایعه می شود این حرکت در سال 2023 انجام شود.

درباره آیفون های سال بعد چه می دانیم؟

با توجه به اینکه طراحی دوربین جلو با حفره صفحه نمایش چند سالیست که در دستگاه های اندرویدی به کار گرفته شده است. شگفت آور است که بشنویم که اپل ممکن است به دنبال این باشد که این فناوری را در سال 2022 به تصویر بکشد. همانطور هم که قبلا شایعه شده بود آیفون 13 با ناچی کوچکتر روانه بازار شد. باید ببینیم که اپل در صدد تغییر هویت این ناچ دست به کاری خواهد زد یا خیر.

آیفون 2022 همچنین شامل یک آیفون 6.7 اینچی غیر پرو جدید برای تکمیل مدل استاندارد خواهد بود. هیچ اشاره ای به یک مدل کوچک برای سال آینده نشده است. این موضوع نشان می دهد که شایعات قبلی مبنی بر کنار گذاشتن آیفون مینی واقعیت دارند. همچنین گفته می شود که iPhone SE جدید با پشتیبانی از 5 جی در نیمه اول سال 2022 عرضه می شود.