میت ‌پد حضوری متفاوت از هواوی در دنیای تبلت ها
میت ‌پد حضوری متفاوت از هواوی در دنیای تبلت ها

در حال حاضر با توجه به مشکلات موجود در بازار محصولات مختلف که بر ار کرونا به وجود آمده هر برندی قصد دارد تا بهترین باشد که از جمله ی آنها به تبلت هواوی با نام میت پد اشاره خواهیم کرد.

بازار کنونی یک بازار ملتهب بوده که خرید و فروش ها هم تحت تأثیر آن بسیار کاهش یافته است. در زمان های نزدیک به هم هر برندی قصد دارد تا بهترین های خود را روانه بازار کند. این موضوع می تواند بسیار با ارزش باشد. هواوی در کنار آنکه یک تبلت بسیار زیبا با نام میت پد را رونمایی می کند، قصد دارد تا نوا 7 خود را که یکی از گوشی های بسیار ارزشمند بوده را به معرض نمایش بگذارد.

هواوی میت پد نمایشگر با اندازه  10.4 اینچ را در بر دارد. اما از نظر میزان وضوح تصویری که می توان از آن انتظار داشت این وضوح به عدد 2000 در 1200 پیکسل باز می گردد. تراشه این محصول از نوع هشتصد و ده تعریف شده است. شاید از نظر تراشه چندان قدرتمند عمل نکرده باشد اما با باتری که می تواند 7250 میلی آمپر ساعت شارژ را در خود نگهداری نماید، قطعا به خوبی عمل خواهد کرد.

درگاهی که برای این تبلت در نظر گرفته اند از نوع تایپ c است. همانطور که اطلاع دارید این درگاه می تواند اتصال شما را به انواع تجهیزات تسهیل نماید. از نظر سخت افزاری برای ایت تبلت دو دوربین در نظر گرفته اند. این دو دوربین می توانند تمرکز خاصی را بر روی تصویر داشته و در نهایت بت خوبی را با قدرت 8 مگاپیکسلی انجام دهد. اما قطعاً نمی توانید آن را با یک دوربین 48 مگاپیکسلی مقایسه نمایید.

اما در رابطه با دوربین سلفی کارایی آن تا حد زیادی ضعیف تر بوده و تنها یک تصویر معمولی از شما را ثبت خواهد کرد. از نظر وزنی عدد اندازه گیری شده 450 گرم بوده که تقریباً وزن زیادی دارد و نمونه های شبک تر از آن را با قابلیت های بهتر می توانید پیدا کنید.  

مهم ترین کارایی تبلت میت پد را می توانیم در مسائل آموزشی بدانیم. قابلیت های خواندن یک متن از روی آن فوق العاده بالا بوده اما کارهای دیگر ضعیف است. به عنوان مثال شما نمی توانید بازی های سنگینی را بر روی آن نصب کنید یا حتی به ثبت تصویر با وضوح بالایی از نظر تصویر و ویدئو بپردازید. قاعدتاً یک دانش آموز با چنین ویژگی نمی تواند بغیر از درس خواند انتظار دیگری را از تبلت خود داشته باشد.  

این کاربری که بر روی تبلت موردنظر تعریف شده که مخصوص مسائل آموزشی هم می باشد به رابط   کاربری EMUIاشاره دارد. در واقع این موضوع را باید مدنظر قرار دهید که با این رابطه کاربری شما به راحتی مطالعه خود را انجام می دهید بدون آنکه چشم ها خسته شوند. یکی از دلایل خستگی چشم در زمان مطالعه با تبلت نور آبی بوده که در این محصول به خوبی از بین رفته است.

در کنار این کارایی مهم می توان به یک موضوع دیگر برای اهداف آموزشی یعنی استفاده از قلم هم اشاره نمود. این قلم در میت پد از نوع  M-Pencil است. ابزاری که می توانید انتظار جزئی ترین خطوط را از آن داشته باشید.

در صورتی که فایلی به صورت صوتی برای شما تعریف شود، با کمک میکروفون ها گویی در فضای کلاس حضور دارید و به خوبی می توانید از آن لذت ببرید. میزان حافظه داخلی برای میت پد در حدود 64 تا 128 گیگ متفاوت بوده و شما می توانید از حافظه خارجی 4 تا 6 گیگ هم استفاده نمایید.