منوی پاور در اندروید 11 توسعه خواهد یافت!
منوی پاور در اندروید 11 توسعه خواهد یافت!

در اندروید 11 تغییرات اصلی شاید همگان را به حیرت وا دارد که یکی از اصلی ترین آنها را به منوی پاور آن نسبت داده اند.

تولید کننده هایی که برای گجت در حال حاضر در فعالیت هستند در تلاش هستند تا بتوانند دکمه پاور خود را اختصاصی تر کنند. این دکمه پاور باید به نوعی زیباتر طراحی و اجرا شود. در این طراحی جدید می توان گفت که فشار دادن یک کلید از نوع پاور می تواند گینه هایی را فعال نماید که این گزینه ها مربوط به راه اندازی دوباره دستگاه خواهد بود. علاوه بر این تغییر شما به صورت همزمان می توانید از دستیار صوتی هم استفاده کنید.

اما باید منتظر دیگر تغییرات از سوی گوگل بود، زیرا ممکن است که باز هم تغییرات دیگری وجود داشته باشد که از آن باخبر نیستیم و به زودی از آن رونمایی خواهد شد. این تغییر دور از انتظار نیست که از نظر ظاهری شکلی که مربوط به پاور آن بوده بتواند تغییراتی را به خود ببیند. این تغییرات در جهت مثبت خواهد بود. 

 در زیر می توانید تصاویر مختلفی را  از این تغییرات مشاهده نمایید. این تصاویر به صورت یک ماکت طراحی می شوند تا در زمان رونمایی از ماکت اصلی بتوان آن را شبیه سازی کرد. 

دکمه های اصلی در اندروید 11 به چه شکلی است؟

این اندروید می تواند به صورت های مختلفی دیده شود، اما این بار بخش های مهم تر آن دستخوش تغییرات قرار گرفته اند. یک سری از دکمه ها را شما در قسمت بالایی گوشی خود مشاهده می کنید. این دکمه ها برای اعمال مهمی طراحی شده اند که می تواند یک فضای نرمالی را برای بسیاری از کارها فراهم آورد. برخی از فرمان ها برای کنترل هستند که می تواند مربوط به هوشمند سازی خانه ها یا حتی کیف پول باشد که در این بخش کاملاً مورد استفاده قرار دارد. 

علاوه بر آن بخش هایی هم وجود دارد که از جمله آنها می توانیم به سیستم های مربوط به روشنایی اشاره نماییم. همچنین بخش دیگری هم وجود دارد که برای اعمال مربوط به دوربین ها بیشتر مورد استفاده قرار دارد. ابزارهایی در این قسمت تعبیه شده اند تا بتوانند کنترل مربوط به همه ی قسمت های اینترنت اشیاء را در اختیار گیرند.

پس تنها کافی است تا شما یکی از این دکمه ها را فشار دهید. دکمه کنترلی که چند کار را به صورت همزمان برای شما انجام خواهد داد. در صورتی که کاربر قصد داشته باشد تا به یک قسمت مخصوص برود با کمک نگه داشتن دکمه می تواند به هریک از قسمت ها حتی به اپلیکیشن های خود دسترسی داشته باشد.

تنظیم سفارشی در اندروید 11

همانطور که می دانید هر فردی دوست دارد تا بتواند منوهای جدیدی را تعریف کند که با استفاده از آن شخصی سازی هم برای خودش انجام شود. اگر این شخصی سازی صورت پذیرد امکان سوء استفاده کمتر و امنیت هم بالاتر می رود. همچنین بر زیبایی آن افزوده خواهد شد. جزئیات هم اکنون به تأیید نرسیده و می توان گفت که هنوز هم هیچ چیز در این رابطه مشخص نیست اما احتمال هایی از امکانات اولیه آن وجود دارد.