مشکل بوت لوپ چیست؟
مشکل بوت لوپ چیست؟

بررسی ها حاکی از آن هستند که مدل هایی از آی پدهای اپل دچار وضعیت بوت لوپ شده اند، اما این وضعیت چیست و چه اثراتی را بر جای می گذارد.

این تبلت مربوط به اپل توانسته تا رضایت بسیاری از افراد را به سمت خود جذب کند. این تبلت در ماه ژوئن بود که روانه بازار شد. از حدود سه سال پیش تاکنون که در بازار جای گرفته است در حال حاضر به مشکلاتی برخورد که باید این مشکلات برطرف شود. یکی از بزرگ ترین مشکلات به ریبوت شدن اختصاص دارد. در واقع این ریبوت شدن در حالتی رخ می دهد که هیچ نوع برنامه ای باز نیست.

این نکته حائز اهمیت است که چنین فرایندی برای هر نیم ساعت یکبار انجام می شود و نیاز به رسیدگی بیشتر دارد زیرا احتمال آسیب به تبلت وجود خواهد داشت. یکی از دلایل مطرح شده برای چنین مشکلی به آپدیت آن اختصاص دارد. زمانی که شما تبلت را به روزرسانی نموده اید و آخرین نسخه از سیستم عامل بر روی آن نصب شد، حالا با مشکل ریبوت شدن یا بوت لوپ مواجه هستید.

افزایش شکایت از ریبوت شدن تبلت

مدل هایی که از آی پد پرو 11 وجود دارد برای مدت 10 دقیقه ریبوت شدن برای آنها انجام خواهد شد، اما سایر مدل ها کمی متفاوت تر هستند. برخی از کاربران راه حل برای این مشکل را به ریست فکتوری نسبت داده اند.

ریست و بازگشت به تنظیمات کارخانه

از بین افرادی که این مشکل را بررسی نموده اند برخی مشکل موجود را با ریست کردن حل کردند اما برای برخی از دستگاه های تبلت هم کارساز نیست. این ریست می توانید برای مدل 2018 و حتی بالاتر آن نیز اتفاق افتد. که باید روش ریست کردن را هم بلد باشید. در ابتدا دکمه ولوم مربوط به بالا و بعد دکمه ولوم پایین را بزنید. سپس دکمه پاور را در درحالت خاموش نگاه دارید. 

 اما اپل هم نمی داند که برای رفع این معضل همگانی در ین آی پدها چه باید کرد و چگوونه می توان معضل موجود را حل کرد. کاربران عملاً نمی توانند از آی پد خود بهره ببرند، در نتیجه ترجیح می دهند که از اپل درخواست ارائه یک به روزرسانی جدید را داشته باشند، در غیر این صورت باید تا مدت ها استفاده از آی پد خود را به فراموشی بسپارند.

 اپل به دنبال راه حل برای بازگشت به وضعیت نرمال بوده و در نتیجه نیاز به مدت زمانی برای رفع مشکل موجود دارد تا بتواند به سرعت آن را حل کند.