اثر انگشت گوگل پیکسل
مشکل اثر انگشت گوگل پیکسل 5G 6 رفع شد

گوگل به‌روزرسانی جدیدی را برای رفع مشکلات اثر انگشت در سری 5G Pixel 6 عرضه کرد

بسیاری از کاربران از مشکلات اثر انگشت گوگل پیکسل 6 رنج میبردند. در این راستا گوگل شروع به ارسال به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای از بین بردن مواردی از باگ های گوشی پیکسل 6 کرده است.

اما باگ اصلی گوشی های پیکسل 6 و پیکسل 6پرو : پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو، هر دو به صورت تصادفی با شماره های موجود در لیست مخاطبین کاربر و شماره اضطراری 9-1-1 تماس تلفنی برقرار می کردند.

در راستا یکی از مدیران انجمن پیکسل در صفحه ی reddit خود نوشت: «از شکیبایی شما و گزارش‌های باگ متشکریم. ما یک راه حل برای حل این مشکل ارائه کرده‌ایم، لطفاً اندروید خود را به آخرین نسخه Google App (12.43.18 یا بالاتر) در فروشگاه Play به‌روزرسانی کنید.”

به‌روزرسانی Google Pixel 6 و Pixel 6 Pro برای رفع اشکالات با اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش عرضه شد

امروز، کمپانی گوگل از اسکنر اثر انگشت قرار گرفته در زیر صفحه نمایش گوشی هایش دفاع کرد. زیرا توسط برخی از کاربران به عقب افتادگی متهم شده بود. سایر کاربران نیز شکایت داشتند که اسکنر اثرانگشت با استفاده از اثر انگشت های ثبت نشده نیز قفل گوشی‌ها را باز می‌کند. همچنین حسگر بیومتریک پس از تمام شدن شارژ باتری گوشی پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو و خاموش و روشن شدن مجدد گوشی، متاسفانه غیر فعال می‌شود.

اثر انگشت گوگل پیکسلروز گذشته Phonearena، درباره دو به‌ روز رسانی برای اثر انگشت گوگل پیکسل اخباری منتشر کرد. یکی برای تلفن‌های قفل‌شده ایالت Verizon و دیگری برای نسخه‌های جهانی. از آنجایی که هیچ یک از فهرست به‌ روز رسانی‌ ها در آن بازه زمانی تغییری نداشتند، می توان به این نتیجه رسید که این به‌روزرسانی‌ها برای رفع برخی از باگ‌های سری پیکسل 6 تاکنون به احتمال زیاد انجام شده است.

خوب در اینجا برداشتی که می توان داشت این است که به‌روزرسانی اخیر قرار است با نام «آپدیت نرم‌افزار ۱» شناخته شود، دیروز برای کاربران Verizon، در گوشی های پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو منتشر شده است. همچنین اپراتور گوگل در این باره به طور قطع گفته است که «عملکرد حسگر اثر انگشت دستگاه شما، بهبود خواهد یافت».

نظر کاربران شهر verizon در رابطه با آپدیت جدید

آپدیت جدید با نام نسخه نرم افزار SD1A.210817.037.A1 خواهد بود. بسیاری از کاربران سری Pixel 6 که گوشی خود را آپدیت کرده بودند، نظرات بسیار مثبتی را در مورد به‌روزرسانی ها ارائه کردند. یکی از آنها اظهار داشت: «من 20 بار به صورت مستقیم با حسگر اثر انگشت بدون هیچ مشکلی قفل گوشی خود را باز کردم. امیدوارم همینطور ادامه پیدا کند. همچنین حسگر اثر انگشت در برنامه های بانکی من نیز به خوبی کار می کرد.”

برخی کاربران نیز از سرعت تکمیل به‌روزرسانی اثر انگشت گوگل پیکسل شکایت داشتند. اما دلیل این تاخیر، طبق گفته ی پست Reddit، این است: «علت زمانبر بودن به روز رسانی، بهینه سازی همه ی برنامه های شماست. قبلاً بهینه سازی  بعد از reboot انجام می شد و منجر می شد که پس از راه‌اندازی مجدد تا 20 دقیقه نتوانید از تلفن خود استفاده کنید. در رویه ی جدید گوگل، به‌روزرسانی‌ها کندتر از گذشته انجام می گیرند، اما در مقایسه با بهینه سازی بعد از reboot زمان کمتری صرف می شود.»

چگونه پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو خود را آپدیت کنم؟

برای به‌روزرسانی سری Pixel،می توانید طبق مسیر زیر عمل کنید.

تنظیمات > سیستم > پیشرفته > به‌روزرسانی سیستم

گوگل همچنین از کاربرانش در شهر Verizon  می خواد که برای قبل از شروع آپدیت، تلفن خود را به اینترنت Wi-Fi یا اینترنت تلفن همراه قوی مختص وریزون وصل کنند. همچنین قبل از شروع بروز رسانی، مطمئن شوند که باتری گوشی به طور کامل شارژ شده باشد.