گوشی ریلمی gt2 pro
مشخصات دوربین گوشی ریلمی gt2 pro افشا شد

ریلمی مشخصات دوربین گوشی ریلمی gt2 pro را تایید کرد

به نقل از gsmarena، ریلمی در اوایل ماه جاری مشخصات ظاهری گوشی GT2 Pro را افشا کرده بود. کمپانی ریلمی این بار با انتشار تیزرهایی در ویبو، مشخصات دوربین realme gt2 pro را نیز تایید کرد. در ادامه به توضیح کاملی از مشخصات دوربین گوشی ریلمی gt2 pro میپردازیم.

دوربین گوشی ریلمی جی تی 2 پرو

همانطور که از تصاویر میتوان دریافت، در پنل پشتی گوشی realme gt2 pro میتوان ماژولی مستطیلی مشاهده کرد. این ماژول بر روی خود دارای 3 واحد دوربین است. دوربین اصلی گوشی کیفیتی معادل 50 مگاپیکسل دارد که از لنز معروف سونی IMX766 نیز بهره میبرد.

لنز معروف IMX766 در گوشی پرچمدار رده بالای شیائومی نیز وجود دارد. نه تنها گوشی شیائومی 12 پرو، بلکه گوشی های اوپو فایند ایکس 3 و وان پلاس 9 پرو نیز دیده می شود. دوربین دوم در کنار دوربین اصلی، به عنوان لنز اولتراواید 50 مگاپیکسلی بوده و زاویه دید 150 درجه ای دارد. سومین دوربین نیز میکروسکوپی 2 مگاپیکسلی می باشد که با لنز میکرو جفت شده است.

realme gt2 proجایگاه پرچمدار برند ریلمی، متعلق به گوشی Realme GT 2 Pro است. این گوشی با وجود پرچمدار بودن، از قابلیت های سایر پرچمداران هم رده ی خود محروم است. برای مثال در این گوشی نمیتوان لنز زوم پتیکال برای ثبت تصاویر پرتره را مشاهده کرد. البته جای ناامیدی نیست چرا که گوشی Realme GT 5G نیز از این قابلیت محروم بود، ولی همچنان گوشی محبوب کاربران بود.

خوشبختانه با وجود اینکه موبایل gt2 pro از نعمت دوربین تله فوتو بی بهره است، میتوان قابلیت های دیگری را برای بخش ثبت تصاویر در این گوشی ها دید. به گزارش منبع دیگری، دوربین گوشی ریلمی جی تی 2 پرو، از حسگر لرزشگیر اپتیکال (OIS) بهره مند است. علاوه بر آن، می‌توان به حالت Fisheye Mode در این گوشی اشاره کرد که برای عکس‌برداری از زوایای بسیار گسترده تر بکار میرود. قابلیت مذکور زاویه دید بیشتری در مقایسه با دوربین‌های معمولی واید، برای کاربر فراهم میکند.

توضیحات بیشتر

با تکیه بر گزارشی از ویبوی کارشناس شرکت ریلمی، میتوان به قابلیت دیگری در این دوربین ها اشاره کرد. طبق ادعای منبع معتبر مذکور، دوربین گوشی ریلمی جی تی 2 پرو می تواند محتوایی مانند پوست و آب را نیز تشخیص دهد. البته هنوز این قابلیت چندان شناخته شده نمی باشد. امیدواریم که در رویداد ریلمی جزئیات بیشتری از لنز دوربین ها و قابلیت هایشان افشا شود.

ریلمی در کنار دوربین میکروسکوب، عدد 2.0 را آورده که نشان از نسل دوم بودن این لنز است. گویا لنز مذکور، تکامل یافته ی دوربین 3 مگاپیکسلی با گشودگی f/3.0 دیافراگم در گوشی Find X3 Pro می باشد.

realme gt2 proاین لنز در گوشی Find X3 Pro به خوبی میتوانست 6 برابر زوم به همراه نور مناسب را داشته باشد و تصاویری با وضوح مناسب ثبت نماید.

زمان رونمایی گوشی ریلمی gt2 pro

در رویداد سه شنبه در تاریخ 4 ژانویه سال 2022 میلادی این گوشی رونمایی خواهد شد. خوشبختانه زمان کمی تا این رونمایی باقی مانده است. میتوانیم منتظر دریافت اطلاعات واقعی از این گوشی باشیم.