شیائومی Mix Fold 2
مشخصات جالب گوشی تاشوی شیائومی Mix Fold 2

تمامی مشخصات جالب گوشی تاشوی شیائومی Mix Fold 2

شرکت شیائومی اولین گوشی هوشمند تاشو خود را با نام Mi Mix Fold در اوایل سال جاری عرضه کرد. این گوشی هوشمند از نظر مکانیزم تاشو بودن مشابه Z Fold 3 بود. گوشی Mi Mix Fold با 2 نمایشگر  8.1 اینچی و صفحه نمایش 6.52 اینچی راهی بازار شد. تامین کننده ی قدرت گوشی مذکور تراشه ی Snapdragon 888 بود. شیائومی عرضه ی گوشی mi mix fold خود را محدود به چین نگه داشت و آن را به صورت جهانی عرضه نکرد.

مشخصات کلیدی گوشی شیائومی Mix Fold 2 قبل از عرضه به صورت آنلاین افشا شده است. در ادامه به سراغ توضیحات کلی مشخصات گوشی xiaomi می میکس فولد 2 می رویم.

جزئیات نمایشگر Xiaomi میکس فولد 2

رویداد معرفی شیائومی Mix Fold 2 ممکن است در مارس 2022 برگزار شود. شیائومی اطلاعات زیادی در رابطه با مشخصات این گوشی تایید نکرده است اما جزئیات نمایشگر گوشی به صورت آنلاین به بیرون درز کرده است.

شیائومی Mix Fold 2 گوشی تاشو شیائومی دارای شماره مدل 22061218C است. به گزارش ITHome و به نقل از وب سایت های مختلف اخذ مجوز، گوشی هوشمند تاشو شیائومی با نمایشگر سامسونگ عرضه خواهد شد. منظور از این جمله استفاده ی شیائومی از فناوری شیشه فوق نازک (UTG) سامسونگ است. طبق ادعای منبع مذکور دوام و انعطاف پذیری بهتری را ارائه می دهد. انتظار می رود شیائومی همان اندازه صفحه نمایش را برای گوشی تاشو شیائومی ارائه دهد. این بدان معناست که موبایل تاشوی شیائومی مدل میکس فولد 2 با صفحه نمایش 8.1 اینچی AMOLED راهی بازار خواهد شد.

مشخصات سخت افزاری گوشی تاشوی میکس فولد 2

گوشی mix fold 2 شیائومی قرار است با تراشه ی پرچمدار کوالکام یعنی اسنپدراگون 8 نسل 1 روانه ی بازار شود. البته احتمال می رود که تامین کننده ی قدرت این گوشی به جای تراشه ی اسنپدراگون، تراشه‌ی خود شیائومی با نام Xiaomi Surge C1 باشد. این تراشه نیز اوایل سال 2021 میلادی عرضه شد. از بابت نحوه ی تاشو بودن، قرار است از مکانیزم بازطراحی شده ی لولا در این گوشی استفاده شود.

مشخصات باتری و شارژ دهی شیائومی Mix Fold 2

XIAOMI Mix Fold 2ظرفیت باتری گوشی mix fold 2 معادل 5000 میلی آمپر ساعت خواهد بود. بدیهی است که این گوشی نیز همانند سایر پرچمداران شیائومی قرار است از فناوری شارژ سریع پشتیبانی کند؛ اما قدرت آن مشخص نمی باشد.

آیا گوشی تاشوی شیائومی میتواند با دوربین زیر نمایشگر روانه ی بازار شود؟

در رابطه با این موضوع می توان حدس زد که احتمال وجود دوربین سلفی زیر نمایشگر را در این گوشی ببینیم. راه یافتن این فناوری به گوشی های تاشو بعید به نظر نمی رسد. نامی که شیائومی برای این تکنولوژی گذاشته است CUP است.

سخن آخر

گوشی هوشمند تاشو شیائومی میکس فولد 2 به احتمال قوی در ماه مارس سال 2022 عرضه می شود. علت این احتمال عرضه ی نسخه ی قبلی گوشی در ماه مارس 2021 می باشد.