پنل مختص مشتریان ویژه 

فروشگاه آنلاین دیجی بروز، در راستای ارائه خدمات گسترده‌تر، بستر جدیدی را برای مشتریان ویژه خود فراهم کرده است. در این پنل، مشتریان در 4 دسته‌ی: VIP، طلایی، نقره‌ای و برنزی قرار می‌گیرند. با توجه به شرایط ویژه‌ای که دیجی بروز برای مشتریان ویژه خود در نظر گرفته است، می‌توانید با ثبت نام در وب‌سایت و ایجاد پنل خود از مزایای این بستر بهره ببرید. به منظور ثبت نام در پنل ویژه دیجی بروز، می‌توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.

چنانچه قبلا در این پنل ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی دیجی بروز تماس حاصل کرده و در خواست تغییر کاربری را اعلام نمایید. علاوه بر آن می‌توانید از طریق مراحل زیر، شخصا اقدام به این عمل نمایید:

1) پس از وارد شدن به پنل کاربری دیجی بروز، از قسمت حساب کاربری، گزینه تیکت‌های پشتیبانی را انتخاب کنید.

 

2) پس از انتخاب گزینه ارسال تیکت جدید، موارد زیر را تکمیل کنید.

  • دپارتمان : پشتیبانی
  • نوع تیکت : ارتقای پنل کاربری
  • عنوان تیکت : ارتقای پنل
  • محتوای تیکت : در خواست ارتقای حساب کاربری به پنل مشتریان ویژه

 

3) گزینه ارسال تیکت را انتخاب کنید.

کارشناسان دیجی بروز نتیجه را متعاقبا از طریق همین پنل به شما اعلام خواهند کرد.

 

در پنل مختص مشتریان ویژه چه خبر است؟

با توجه به دسته‌بندی مشتریان بر حسب میزان خرید ماهانه (اول تا پایان هر ماه)، اعضای هر گروه می‌توانند از مزایا، جوایز و یا کدهای تخفیف که به صورت ماهانه و متناسب با حجم خرید ارائه می‌شود، بهره‌مند شوند.

سوالات متداول

چه کسانی واجد شرایط عضویت در پنل "مشتریان ویژه" هستند؟

تمامی مشتریان می‌توانند در این باشگاه عضو شوند. کاربران بر حسب میزان خرید ماهانه در سطوح یاد شده قرار می‌گیرند.

آیا خریداری که در دسته‌ی مشتریان برنزی قرار دارد، میتواند در ماه بعدی در دسته‌ی مشتریان VIP قرار گیرد؟

بله، مشتریان مطابق با میزان همکاری و سقف خرید ماهانه در دسته‌بندی های یاد شده قرار می‌گیرند. از این رو اعضای این سطوح میتواند هر ماه متغیر باشد.

منظور از جایزه در پنل مشتریان ویژه چیست؟

جوایز ماهانه، متغیر در نظر گرفته شده است. این جوایز ممکن است به صورت ارائه کد تخفیف، جوایز نقدی یا اعطای محصولی خاص تقدیم مشتریان ویژه شوند.

من در این ماه، دوبار در بازه‌ی 1 هفته‌ای به ترتیب 100 و 200 میلیون تومان از وب‌سایت خرید کرده‌ام در کدام دسته قرار می‌گیرم؟

دسته‌بندی در سطوح چهارگانه، بر اساس جمع مبلغ خرید هر ماه محاسبه خواهد شد. بنابراین سقف خرید شما 300 میلیون تومان بوده و در دسته مشتریان نقره‌ای قرار می‌گیرید.

برای دریافت جایزه از چه طریقی می‌توانم اقدام کنم؟

جوایز پس از اتمام هر ماه به‌صورت اتوماتیک محاسبه و به مشتریان ویژه اعطا خواهد شد.

چگونه می‌توانم در پنل مختص مشتریان ویژه ثبت نام کنم؟

اگر تا کنون عملیات ثبت‌ نام را انجام نداده‌اید، کافیست وارد صفحه اصلی وب‌سایت دیجی بروز شده و از طریق نوار بالایی ثبت نام خود را کامل کنید. چنانچه قبلا در این پنل ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید با کارشناسان دیجی بروز تماس حاصل کرده و در خواست تغییر کاربری را اعلام نمایید؛ ضمنا میتوانید از طریق ارسال تیکت نیز اقدام به ارتقای پنل خود نمایید.