تراشه Pentonic 2000
مدیاتک از تراشه Pentonic 2000 برای تلویزیون رونمایی کرد

مدیاتک از تراشه 7 نانومتری قدرتمند Pentonic 2000 برای تلویزیون هوشمند رونمایی کرد

مدیاتک پس از معرفی تراشه قدرتمند Dimensity 9000 برای گوشی های هوشمند، اکنون تراشه قدرتمندی را برای تلویزیون هوشمند تحت عنوان Pentonic 2000 معرفی کرده است. این تراشه قابلیت های بسیار جذابی را به ارمغان آورده است که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

تراشه Pentonic 2000 که مربوط به تلویزیون های هوشمند میباشد، بر اساس لیتوگرافی 7 نانومتری و توسط شرکت TSMC ساخته شده است. این تراشه به قدری قدرتمند است که با پشتیبانی از فناوری پردازش تصویر MEMC میتواند محتوا را در رزولوشن 8K و با نرخ نوسازی 120 هرتز اجرا کند. مدیاتک مدعی است که به دلیل پشتیبانی آن از هوش مصنوعی، ارتقای محتوای غیر 8K به حداکثر رزولوشن تلویزیون نیز امکان پذیر است. فناوری پردازش تصویر MEMC در حقیقت سبب میشود که فیلم ها با سرعت بالا و بسیار نرم و روان اجرا شوند. درست همانند چیزی که در گوشی های موبایل با نرخ نوسازی 120 هرتزی دیده ایم.

تراشه Pentonic 2000

جزئیات بیشتر

علاوه بر آن پشتیبانی از فضای ذخیره سازی UFS 3.1 سبب میشود که سرعت پردازش به شکل خارق العاده ای ارتقا یابد. گفته میشود این اولین چیپست تلویزیونی تجاری است که از کدک تصویری H.266 پشتیبانی میکند. از نظر اتصالات، این تراشه از Wi-Fi 6E پشتیبانی میکند. امکان استفاده از دستیار صوتی و اینترنت 5G نیز در این دستگاه مهیا شده است. لذا کاربران در صورت احساس نیاز میتوانند از آن بهره ببرند.

مدیاتک مدعی است که چیپست Pentonic 2000 در حال حاضر بهترین تراشه ای است که برای تلویزون های هوشمند به کار میرود. این تراشه میتواند تصویری با شفافیت و کیفیت بالا، ویدئوهایی روان و صدایی واضح را به ارمغان بیاورد. انتظار میرود تلویزیون هایی با تراشه پنتونیک 2000 در سال 2022 وارد بازار شوند.

نظر شما در مورد تراشه های مدیاتک و تکنولوژی های جدید آن چیست؟!