Windows 11 SE
مایکروسافت Windows 11 SE را برای دانش آموزان معرفی کرد

مایکروسافت ویندوز 11 SE را برای دانش آموزان معرفی کرد

همان طور که میدانید مایکروسافت در حال مقابله با سیستم عامل کروم است! در این راستا اخیرا مایکروسافت یک نسخه کاهش یافته از ویندوز 11 را با عنوان Windows 11 SE معرفی کرده است. ظاهرا  SE در اینجا به عنوان مخفف Students and School Edition عنوان شده است. به این معنی که این ویندوز مخصوص دانش آموزان و مدارس طراحی شده است.

Windows 11 SE

در واقع ویندوز 11 SE برای لپ تاپ های ارزان قیمتی طراحی شده است که برای اهداف آموزشی در نظر گرفته شده اند. این ویندوز تا حدودی شبیه به ویندوز 10 اس طراحی شده است. Windows 11 SE با برنامه‌ های مایکروسافت، از جمله Edge، Office و سایر برنامه ‌های از پیش نصب ‌شده، همراه با پشتیبانی از برنامه ‌ها و نرم ‌افزارهای شخص ثالث منتخب ارائه میشود. گفته میشود از ماه آتی، لپ تاپ هایی با ویندوز 11 SE عرضه خواهند شد. یکی از این لپ تاپ های سطح پایه که مناسب دانش آموزان است، Surface Laptop SE نام دارد.

Windows 11 SE

ویژگی های این سیستم عامل

یکی از حذفیات بزرگ در ویندوز 11 SE عدم وجود فروشگاه مایکروسافت است. به این صورت که هیچ فروشگاهی به شکل پیش فرض و از پیش نصب شده روی Windows 11 SE وجود ندارد. در عوض ادمین های فناوری میتوانند برنامه های جدید را روی این سیستم ها نصب کنند. این سیستم ‌عامل جدید از برنامه ‌های شخص ثالث پشتیبانی می‌کند، اما نصب آن ‌ها بر روی دستگاه ‌های دانش ‌آموزان بر عهده مدیریت مدرسه است!

Windows 11 SE

پیج جانسون، رئیس بازاریابی آموزشی مایکروسافت، مدعی است که: «ویندوز 11 SE از برنامه‌ های شخص ثالث از جمله زوم و کروم نیز پشتیبانی میکند، زیرا ما میخواهیم به مدارس این امکان را بدهیم که از آنچه برای آنها بهتر است استفاده کنند.»

مایکروسافت ادعا میکند که به مدت 18 ماه با معلمان و دانش آموزان مشورت کرده است. سپس با در نظر گرفتن موارد عنوان شده، ویژگی های مورد نیاز متمرکز بر آموزش در ویندوز 11 SE گنجانده شده است. به عنوان مثال برنامه ها همیشه در حالت تمام صفحه نمایش داده میشوند. بخش ویجت ها نیز در این ویندوز حذف شده است. چرا که یکی از مسبب های حواس پرتی دانش آموزان همین مورد بوده است. همچنین گفته میشود Windows 11 SE با یک تصویر زمینه جدید عرضه میشود.

Windows 11 SE

از اواخر امسال، رایانه های شخصی بیشتری با ویندوز 11 SE عرضه میشوند. انتظار میرود از ابتدای سال 2022 دستگاه های بیشتری با این سیستم عامل روانه بازار شوند. ظاهرا شرکت‌ هایی مانند ایسر، ایسوس، دل، داینا بوک، فوجیتسو، اچ‌ پی، JK-IP، لنوو و پوزیتیوو قصد دارند از این ویندوز در روی لپ تاپ های خود استفاده کنند.