لحظه شماری برای رونمایی از سری جدید آیفون
لحظه شماری برای رونمایی از iPhone 13

سری iPhone 13 در راه است

کمتر از دو ماه دیگر به رونمایی از سری iPhone 13 زمان باقی است. اما ویژگی های سری جدید آیفون هنوز برای ما مشخص نیست. شایعات و حرف و حدیث زیادی پیرامون سری جدید iPhone شکل گرفته و مجلات و سایت های زیادی از تصاویر و ویژگی های لو رفته آیفون 13 حرف می زنند. در این مقاله سعی داریم در کنار شما نگاهی کلی داشته باشیم به آنچه تاکنون از سری سیزدهم آیفون می دانیم. پس با دیجی بروز همراه باشید.

تغییرات کلی iPhone 13 نسبت به iPhone 12

تصاویر جسته و گریخته از منابع مختلف نشان می دهند که iPhone 13 تغییر آنچنانی با نسل گذشته خود نخواهد داشت. و اپل با چند تغییر جزئی پرونده طراحی ظاهری گوشی موبایل را خواهد بست. این رویه را در آیفون های قبلی نیز دیده بودیم. اپل حداقل دو الی سه نسل از آیفون ها را بدون تغییر آنچنانی در ظاهر آن ها، و بیشتر با تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری به بازار عرضه می کند.

iPhone 13
در بخش طراحی ظاهری به نظر تغییرات زیادی را شاهد نخواهیم بود.

دوربین سری iPhone 13

در بخش دوربین به ظاهر گوشی های iPhone 13 pro و  iPhone 13 pro Max تغییراتی را به خود خواهند دید. و دیگر نسخه های سری سیزده بدون تغییر چشمگیری به راه خود ادامه خواهند داد. اصلی ترین تغییر در بحث دوربین پشتی سری آیفون 13 در بخش طراحی و چیدمان این دوربین ها خواهد بود. ظاهراً طراحی مورب لنزهای پشتی جای چیدمان فعلی در آیفون 12 را خواهد گرفت. همچنین طبق شایعات مطرح شده، ضخامت ماژول دوربین پشتی نیز افزایش خواهد یافت. که به معنای لنز های بزرگتر است.

iPhone 13
بزرگترین تغییر در بخش دوربین افزایش بیرون زدگی ماژول دوربین پشتی خواهد بود. که احتمالاً به معنی افزایش سایز لنز ها است.

ناچ دوربین سلفی

اپل جزء اولین شرکت هایی بود که ایده ی صفحه نمایش بدون حاشیه را مطرح کرد. و در نسل دهم از آیفون های خود با استفاده از ناچ و حذف حاشیه های بالایی صفحه نمایش سعی در اجرای آن داشت. از آن روز تا کنون بسیاری از شرکت ها با ایده های مختلف مانند دوربین سلفی نقطه ای و یا دوربین کشویی سعی در حذف این جلوه ی ناخوشایند داشته اند. اپل اما هنوز به استفاده از ناچ معروف خود ادامه می دهد. در سری iPhone 13 نیز باز شاهد ناچ دوربین سلفی خواهیم بود. اما ظاهراً این بار اپل سعی کرده تا ناچ کوچکتر و جمع و جور تری را ارئه دهد. طبق شایعات مطرح شده ناچ دوربین سلفی آیفون 13 به میزان 30% کوچکتر از سری iPhone 12 خواهد بود.  شایعات مطرح شده همچنین راهکار اپل برای این موضوع را حذف بلند گوی صدا از ناچ و انتقال آن به حاشیه های گوشی عنوان کرده اند.

بازه ی رنگی گسترده تر

اپل همواره به همراه معرفی آیفون های جدید، رنگ های جدیدی نیز برای این آیفون ها معرفی کرده است. از این رو معرفی چند آیفون جدید با رنگ های مختلف جدید موضوع عجیبی نیست. اما طبق اخبار جدید، انتخاب های اپل در رنگ بندی آیفون های جدید غیر منتظره است. ظاهراً رنگ های جدید انتخاب شده برای سری سیزدهم آیفون ها، صورتی و نارنجی است. رنگ صورتی استفاده شده برای آیفون های جدید مشابه رنگ استفاده شده در هدست های  Airpod Max اپل خواهد بود. رنگ نارنجی استفاده شده نیز شبیه آنچه در iMac جدید اپل شاهد بودیم، خواهد بود.

سخن آخر

همواره بازار شایعات پیرامون آیفون های جدید بسیار داغ بوده است. اخبار جدید نیز بیشتر بر پایه ی حدیث و گمان مجلات و سایت های مختلف تکنولوژی در سراسر جهان است. البته خود شرکت ها نیز بسیاری اوقات در نشت این اطلاعات و داغ شدن بازار شایعات نقش بسزایی دارند. مانند آنچه که در سری 12 آیفون ها شاهد بودیم. اپل اعلام کرده است که  در تاریخ 21 سپتامبر از سری جدید آیفون رونمایی خواهد کرد. بدون شک تا تاریخ رونمایی اپل از محصولات جدید خود، بازار شایعات نیز با قوت هر چه تمام به کار خود ادامه خواهد داد.