مدیاتک Dimensity 9000
قیمت دو برابری جدیدترین تراشه ی مدیاتک Dimensity 9000

جدید ترین تراشه ی مدیاتک Dimensity 9000، از نسخه ی قبلی خود دو برابر گران تر خواهد بود

شایعات دریافتی نشان می دهند که گویا تراشه های پرچمدار کوالکام با عملکردی بالا قرار است هفته ی آینده در نشست فناوری معرفی شوند. همچنین منابع دیگری نیز اعلام کرده اند؛ رقیب شرکت کوالکام، یعنی مدیاتک نیز تراشه ی Dimensity 9000 را معرفی کرده است. این تراشه اولین تراشه ای با فناوری 4 نانومتری می باشد. دیجیتال چت استیشن در این باره می گوید که گویا قرار است؛ چیپست های جدید مدیاتک از نسخه ی 5جی قیمت بالاتری داشته باشند.

در این راستا گوشی های هوشمند رده بالایی که قدرتشان را از چیپست مدیاتک Dimensity 9000 می گیرند، افزایش قیمتی بیشتر از گوشی هایی با چیپست Dimensity 1200، تجربه خواهند کرد.

مدیاتک Dimensity 9000

گزارش دریافتی از gsmarena، همچنان نشان می دهد که اگرچه قیمت Dimensity 9000 تقریباً دو برابر قیمت Dimensity 1200خواهد بود، اما چیپست S8 Gen1 معرفی‌نشده ی شرکت کوالکام همچنان گران‌تر از جدیدترین چیپست پرچم‌دار مدیاتک خواهد بود.

دیجیتال چت استیشن در مورد چیپست Dimensity 7000 پنج نانومتری، گزارش می دهد که ممکن است در سه ماهه اول سال 2022، شاهد عرضه دستگاه های مجهز به این چیپست باشیم.

تراشته ی جدید کوالکام چه نامی خواهد داشت؟

طبق گزارشات جدیدتر، تراشه جدید کوالکام ممکن است به جای نام «S8 Gen 1 » از نام «Snadpragon 8Gx Gen 1» بهره ببرد. شرکت کوالکام در سی ام ماه نوامبر، حین رونمایی این چیپست در نشست فناوری، نام نهایی این چیپست را به صورت رسمی اعلام خواهد کرد.

مدیاتک Dimensity 9000

توضیحات بیشتر در رابطه با مدیاتک Dimensity 9000

شرکت مدیاتک، هفته ی گذشته نشستی برگزار کرد که در آن چیپست جدید Dimensity 9000 را رونمایی کرده بود. در این رونمایی شاهد تغییرات فاحشی در شماره گذاری این چیپست بوده ایم. این چیپست جدید با دایمنسیتی 9000 در شماره گذاری از تغییر قابل توجهی در مقایسه با چیپست قبلی مدیاتک دایمنسیتی 1200 بهره می برد.

رونمایی جدید مدیاتک احتمالا قرار است راه را برای عرضه ی چیپست های جدید برای گوشی های هوشمند هموار سازد.

با توجه به گزارش های منتشر شده ی اخیر، این احتمال وجود دارد که گوشی های هوشمند جدید از چیپست مدیاتک با دایمنسیتی 9000 در ماه فوریه بهره مند شوند. همچنین ممکن است شاهد ورود گوشی هایی با چیپست Dimensity 9000 در ماه فوریه به بازار باشیم.