قهوه اسپرسو (قسمت دوم: 8 نوشیدنی بر پایه اسپرسو)

قسمت دوم: 8 نوشیدنی بر پایه اسپرسو

در این مقاله قصد داریم که شما را با درست کردن انواع قهوه بر پایه اسپرسو را به شما نشان دهیم. شما می توانید با مشاهده قهوه ساز های موجود در دیجی بروز قهوه ساز مورد نظر خود را انتخاب کنید. از مزایای یک اسپرسوی خوب می توان به تمرکز بالاتر اشاره کرد. اسپرسو می تواند به کاهش وزن کمک کند و از ابتلا به دیابت جلوگیری کند. می خواهیم به نحوه ی درست کردن نوشیدنی هایی بر پایه ی اسپرسو اشاره کنیم. به هشت نوشیدنی معروف و پر استفاده بر پایه اسپرسو را در ادامه خواهیم پرداخت.
با دیجی بروز همراه باشید

دابل اسپرسو

نوشیدنی قهوه اسپرسو Doppio یا دابل اسپرسو یک تریب از دو شات اسپرسو در یک فنجان است. یکی از ساده ترین قهوه هایی است که بر پایه اسپرسو ساخته می شود. فقط کافی است دو شات اسپرسو را در فنجان بریزیم.

ریسترتو

ریسترتو یک نوع اسپرسو است که همان مقدار قهوه را با میزان کمتری آب درست می کنیم. اسپرسوی تهیه شده از این روش تیره تر و قوی تر است. برای درست کردن آن یک شات اسپرسو را با نصف آبی که برای اسپرسو استفاده می کردیم را می ریزیم. قبل از زرد شدن اسپرسو در حالی که غلظت متوسطی یافته دستگاه را متوقف کنید.

آمریکانو

نوشیدنی بعدی آمریکانو نام دارد. البته از آن به نام Long Black یاد می شود. آمریکانو یک ترکیب ساده برای نوشیدن یک قهوه روتین است. برای درست کردن آمریکانو فقط کافی است یک فنجان را با آب داغ و اسپرسو پر کنیم. دو سوم یک فنجان را با آب داغ پر کرده و بر روی آن یک شات اسپرسو می ریزیم.

کافه لاته

لاته یکی دیگر از نوشیدنی های بر پایه اسپرسو است. این نوشیدنی به دلیل وجود شیر طعم شیرین تری دارد. برای درست کردن لاته کافی است که یک شات اسپرسو را داخل لیوان تامبلر یا فنجان بریزید. پس از آن شیر بخار داده شده را به آن اضافه کنید. حال نوبت کف شیر است که به ضخامت حدود یک سانتی متر روی شیر باید بریزید.

پیکولو لاته

پیکولو لاته یک نوشیدنی بر پایه اسپرسو است. این نوشیدنی نوعی قهوه لاته است که در فنجان اسپرسو سرو می شود. برای تهیه ی آن از دو روش می توانیم عمل کنیم.
روش اول: یک شات اسپرسو را داخل فنجان اسپرسو می ریزیم. سپس روی آن شیر بخار داده شده و مقداری کف اضافه می کنیم. روش دوم نیز همین مراحل را دارد فقط بجای یک شات اسپرسو از یک شات ریسترتو که در قبل به آن اشاره کردیم در فنجان می ریزیم.

کاپوچینو

قهوه کاپوچینو یک نوشیدنی مشابه لاته است. تفاوت این دو در جایی مشخص می شود که کاپوچینو کف بیشتری داشته و روی کف آن پودر شکلات ریخته می شود. برای درست کردن آن کافی است یک شات اسپرسو داخل فنجان بریزید. شیر بخار داده شده را به آن اضافه کنید. حال وقت اضافه کردن دو تا سه سانتی متر کف است و روی آن شکلات رنده شده بریزید.

فلت وایت

فلت وایت یک نوشیدنی ساده و جالب است. این نوشیدنی مانند آمریکانو است. تنها تفاوت این است که در فلت وایت بجای آب داغ که در آمریکانو استفاده می کردیم شیر می ریزیم. نحوه درست مکردن آن بدین صورت است که ابتدا یک شات اسپرسو را داخل فنجان می ریزیم. پس از آن شیر بخار داده شده را به آن اضافه می کنیم. فلت وایت شما آمادست.

موکا

موکا را می توان ترکیبی از هات چاکلت و کاپوچینو دانست. برای درست کردن این نوشیدنی پودر شکلاتی را که با یک شات اسپرسو ترکیب کرده ایم را در فنجان می ریزیم. پس از آن شیر بخار داده شده و کف را به آن اضافه می کنیم. کف به اندازه دو تا سه سانتی متر بر روی قهوه قرار می گیرد. مرحله آخر ریختن پودر شکلات بر روی کف است.