قطعی سراسری واتس اپ ، اینستاگرام و فیسبوک
قطعی بزرگ اینستاگرام، واتس اپ و فیسبوک!

قطعی بی سابقه اینستاگرام، واتس اپ و فیسبوک

قطعی برنامه های اجتماعی واتس اپ ، فیس‌بوک و اینستاگرام ربطی به سیاست داخلی کشور ندارد. باید بگوییم که این مشکل قطعی این برنامه ها به صورت جهانی اتفاق افتاده است. طبق گزارش خبرگزاری ایندپندنت فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس اپ که هر سه  در تملک facebook هستند‌ و از یک زیر ساخت مشترک استفاده میکنند، امروز حدود ساعت هشت عصر به صورت کامل از دسترس خارج شدند.

علاوه بر واتس اپ و اینستاگرام که بیشترین کاربران را در میان زیر شاخه های فیس بوک دارند، تمامی برنامه ها و خدمات مربوط به این شرکت بزرگ فعالیتشان متوقف شده است. کسانی که در حال استفاده از فیسبوک بودند، با یک پیغام خطا روبه رو شدند، با این مضمون که مرور گر آنها به این برنامه متصل نمیشود. ولی در Whatsapp و Instagram برنامه ها بطور کامل از دسترس خارج نشده اند. اما هیچ مطلب و مضمون جدیدی در آنها نمایش داده نمی شود و پست های جدید در اینستاگرام نمایش داده نمیشوند. همچنین هیچ پیامی در واتس اپ رد و بدل نمیگردد.

شایان ذکر است که قطعی شبکه های فیس بوک معمولا بسیار به ندرت اتفاق می افتد بطوریکه آخرین قطعی این شرکت مربوط به سال 2019 میلادی میباشد، اما با توجه به اینکه بر روی سه برنامه ی پر کاربر جهان اثر میگذارد، تاثیر بسیار منفی ای بر روی ارزش سهام این شرکت گذاشته است. فیس‌بوک معمولا در مورد قطعی و خاموشی برنامه هایش هیچ دلیلی ارائه نمیدهد و معمولا در نهایت با معذرت خواهی و جواب های گنگ از این مسائل رد میشود. ولی هر بار قطعی باعث سقوط عظیمی در سهام های این شرکت میشود که به گفته ی خود زاکربرگ ماهها به طول می انجامد تا دوباره به ارزش قبلی بازگردد.

قطعی سراسری واتس اپ ، اینستاگرام و فیسبوک

جزئیات بیشتر خبر

فیس بوک بزرگترین قطعی خود طی چند سال اخیر را در سال 2019 تجربه کرد. تنها توضیح در مورد این مشکل، پیش آمد اتفاقی خارج از برنامه در حین برنامه های معمول تعمیر و نگهداری بود.

زاکربرگ از مشکل پیش آمده با عنوان یک اتفاق منفی بزرگ عنوان کرد. وی در ادامه خاطر نشان کرد: چنین اتفاق هایی باعث سوق پیدا کردن کاربران به سوی سایر رقبا میگردد. لذا بازگرداندن اعتماد آنها و تثبیت موقعیت قبلی برنامه های فیس بوک گاها ماهها به طول می انجامد.

سخنگوی فیسبوک در مورد قطعی امروز معذرت خواهی کرد. اما هیچ توضیحی در مورد اینکه این برنامه ها کی به روال عادی باز خواهند گشت و دلیل قطعی سراسری آنها چیست، نداد. اندی استون در تویتر خود نوشت: ما میدانیم برخی کاربران در دسترسی به محصولات ما با مشکل روبه رو هستند. ما در تلاشیم تا در اسرع وقت مشکل را حل کنیم. بابت هر گونه ناراحتی که برای کاربران پیش آمده عذرخواهی میکنیم. دقیقا همین بیانیه دقایقی بعد در صفحه رسمی توییتر فیس بوک نیز منتشر شد.

اینستاگرام با استفاده از مضمونی مشابه در توییتر خود عنوان کرد: اینستاگرام و طرفداران آن در حال حاضر با سختی ارتباط برقرار میکنند. همچنین ممکن است هنگام استفاده از آن با مشکلاتی روبه رو باشند. با ما همراه باشید؛ ما بر روی مشکل کار میکنیم.

واتس اپ نیز طی پیامی که در توییتر رسمی خود منتشر کرد، به کاربران گفت: ما میدانیم برخی از کاربران در استفاده از واتس اپ با مشکل روبه رو هستند. ما در تلاش هستیم تا اوضاع به حالت عادی برگردد و در اسرع وقت بروزرسانی را اینجا ارسال خواهیم کرد.