قدرت دوربین گوشی های آینده 144 مگاپیکسلی خواهد بود

یکی از بهترین اتفاق هایی که شاید بتواند در آینده ای نزدیک رخ دهد، در رابطه با تولید گوشی موبایل با دوربینی با قابلیت 144 مگاپیکسل خواهد بود.

این دوربینی که بسیار پرقدرت طراحی شده می تواند در آینده ای نزدیک ساخته و روانه بازار شود. اما چگونه می توان آن را بررسی نمود؟ این دوربین پرقدرت نیاز دارد تا بر روی یک گوشی نیز قرار گیرد. اما اینکه این گوشی از کدام نوع باشد هنوز جای بحث دارد. یکی از حدس ها به گوشی شیائومی مدل می ۱۰ اس پرو باز می گردد.

در پیش از تولید این گوشی همراه، گوشی های دیگری هم تولید شده اند که می توانند با قابلیت بالاتری ثبت تصویر را انجام دهند. این گوشی ها البته از نظر تعداد پیکسل در چند سطح پایین تر قرار داشته اند. بررسی ها نشان می دهد که گوشی جدید پیش رو می تواند با 144 مگاپیکسل تصاویر بسیار حرفه ای را برای شما به ثبت برساند که از دیدن آنها لذت ببرید.

همانطور که می دانید هرچه بتوانیم وضوح تصویر را بالاتر ببریم، کیفیت نهایی تصویر بالاتر خواهد بود. تصاویری که با دوربین های دیجیتالی به ثبت می رسند، بیانگر این کیفیت اصلی هستند. هرچه بتوانیم دوربین های تلفن همراه خود را به این کیفیت مجهز کنیم در نتیجه می توان انتظار تحولات بیشتری را داشت.

سازنده این دوربین چه کسی خواهد بود؟

در واقع یکی از مهم ترین موضوعات به سازنده اصلی این اثر باز می گردد. گویا برند سامسونگ پیشنهاد مربوط به شیائومی را جهت ساخت این دوربین پذیرفته است. اما هنوز گوشی همراه مورد نظر برای این انتقال به صورت کامل مشخص نیست. محصولات شیائومی در تعداد متنوعی تولید خواهند شد، اما در نهایت باید یکی از بهترین های آن را انتخاب کرد. یک سری از طرفداران به استفاده از می CC10 پرو اشاره دارند.

البته این برای اولین بار نیست که شیائومی از دوربین های ساخته شده توسط سامسونگ در گوشی های خود کمک می گیرد. در گوشی های قبلی خود هم از دوربینی با کیفیت کمی پایین تر بهره برده است. این گوشی طرفداران بسیار زیاد داشته و همین حمایت ها می تواند تلاش را برای تولید هرچه بیشتر گوشی های از این رده بالاتر ببرد.

بزرگ ترین هدف شیائومی را می توان به کیفیت بالای دوربین ها در گوشی همراه نسبت داد. در واقع این برند قصد دارد تا با کمک دوربین همراه خود نظر افراد مختلف را جلب نماید. 

در حال حاضر طرح های اولیه ای برای تولید چنین محصول پرقدرت وجود دارد. اما هنوز گمانه زنی هم باقی است تا بتواند به نتیجه نهایی برسد. زمان عرضه این محصول به صورت کامل مشخص نبوده و می توان گفت که شاید به یکباره سورپرایزی به دنبال داشته باشد.

یکی از قابلیت های فوق العاده در دوربین های مربوط به شیائومی را می توانیم به ترکیب شدن پیکسل ها نسبت دهیم. هرچه پیکسل ها در هم ترکیب شوند، از حجم اصلی تصویر جهت ذحیره سازی بدون کاهش کیفیت تصویر کاسته خواهد شد. این نکته را حتماً بخاطر داشته باشید که افزایش تعداد پیکسل ها دلیلی برای افزایش کیفیت نیست، این که این تصاویر چگونه تهیه می شوند در اولویت بیشتری قرار دارد.