قابلیت take a break
قابلیت take a break اینستاگرام آزمایش می شود

اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت take a break یا استراحت کن می باشد

رئیس اینستاگرام آقای آدام موسری آغاز تست ویژگی«take a break» اینستاگرام را در حساب توئیتری خود اعلام کرد. شرکت اینستاگرام آزمایشهایش را بر روی قابلیت جدیدش با نام “استراحت کن” آغاز کرده است.

قابلیت جدید اینستاگرام به کاربران کمک می کند تا با کنترل میزان فعالیت خود در این اپلیکیشن محبوب، اعتیاد خود را به اینستاگرام کاهش دهند. فعال کردن قابلیت «take a break» کاربران را به کمی استراحت پس از گذراندن مدت زمان مشخصی در این اپلیکیشن تشویق می کند.

قابلیت take a breakقابلیت “استراحت” اینستاگرام چگونه کار می کند؟

ممکن است بدانید حدود 1 ماه پیش اینستاگرام از این قابلیت رونمایی کرده بود. این قابلیت با هدف دور نگه داشتن نوجوانان از محتوای مضر و جلوگیری از اعتیاد به اینستاگرام ایجاد شده است. به همین منظور شرکت اینستاگرام اعلام کرده که کاربران پس از گذراندن ساعات مشخصی در حساب شخصی خود، اینستاگرام با ارسال نوتیفیکیشنی خاص، کاربر را به فعال کردن take a break تشویق می کند.

پس از فعال شدن قابلیت استراحت اینستاگرام، کاربر بعد از ساعت مشخصی یک نوتیفیکیشن خاص دریافت می کند که این نوتیفیکیشن مانع از ادامه فعالیت در این اپلیکیشن خواهد شد. در ادامه به کاربر پیشنهاد می دهد تا به موزیک مورد علاقه خود گوش دهد. افکار خود را یادداشت کنند. همچنین کاربر را به افزودن یک فعالیت مشخص به چک لیست خود دعوت می کند. علاوه بر آن، قابلیت جالب اینستاگرام کاربر را دعوت می کند تا چند نفس عمیق در راستای استراحت بکشد. بعد از اتمام تایم استراحت مشخص، کاربران می توانند فعالیت خود را درون این اپلیکیشن از سر گیرند.

قابلیت take a breakاین یک ویژگی “انتخابی” است که پس از فعال شدن، به شما این امکان را می دهد که یادآوری های درون برنامه ای را تنظیم کنید تا پس از استفاده مداوم از برنامه اینستاگرام به مدت 10، 20 یا 30 دقیقه از آن فاصله بگیرید.

قابلیت take a breakآقای موسری گفت که ویژگی «استراحت کن» به عنوان «بخشی از تلاش گسترده‌تر برای کنترل بیشتر افراد در زمینه ی استفاده بیش از حد از اینستاگرام» توسعه داده شده است و ما شاهد «ایده‌های بیشتری از این قبیل در آینده خواهیم بود». هم.”

اینستاگرام با کارشناسان شرکتش همکاری کرده است تا ویژگی «Take a Break» را توسعه دهد. این قابلیت در روزهای آینده برای درصد کمی از کاربران عرضه خواهد شد. این شرکت قصد دارد آن را در ماه دسامبر راه‌اندازی کند. در صورت انجام موفقیت آمیز آزمایش‌ها، «Take a Break» تا یک یا دو ماه دیگر در دسترس همه کاربران قرار خواهد گرفت.