قابلیت پخش ویس واتساپ
قابلیت پخش ویس در پس زمینه واتساپ به زودی!

واتساپ بلاخره میتواند با آپدیتی قابلیت پخش ویس در پس زمینه را فعال کند!

واتساپ در آینده ای نزدیک قرار است قابلیت پخش ویس به پس زمینه را اضافه نماید. همانطور که میدانید اخیرا پیام رسان واتساپ روی قابلیت پیام های صوتی خود کار میکند. در چند ماه اخیر، خبرهای متفاوتی از این قابلیت ها دریافت کردیم. برای مثال یکی از این آپدیت ها در جهت تغییر سرعت پخش ویس ها بود. قابلیت دیگر که ماه پیش عرضه شد، گوش دادن به ویس قبل از ارسال در واتساپ بود. اکنون نیز خبر جدیدی از واتساپ نشان می دهد که قرار است به زودی با خارج شدن از چت در واتساپ دیگر پیام های صوتی و یا موسیقی ها قطع نشود. البته این قابلیت فعلا به صورت آزمایشی و برای واتساپ بتا عرضه می شود. در ادامه به جزئیات کاملتری از این خبر میپردازیم.

چه دستگاه هایی ویژگی پخش ویس در پس زمینه را دریافت میکنند؟

قابلیت پخش ویس در پس زمینه ی واتساپ، به صورت جهانی و فعلا برای دستگاه های هوشمند iOS عرضه شده است. با کمک این قابلیت، دیگر با خارج شدن از صفحه ی چت و رفتن به چت فرد دیگر، ویس شما قطع نخواهد شد. بلکه در حالت مکث قرار میگیرد.

قابلیت پخش ویس واتساپعلاوه بر واتس‌اپ در سیستم عامل iOS، واتس‌اپ بیزینس برای iOS نیز در ویژگی پیام صوتی جدید واتساپ را دریافت میکند. همچنین واتساپ بتا نیز به صورت عمومی قابلیت پخش ویس در پس زمینه را میتواند دریافت نماید. بر اساس گزارشی از یک منبع معتبر، واتساپ بتا نسخه ی 22.1.72 این قابلیت را برای سیستم عامل های iOS، و برخی از کاربران عرضه کرده است. همچنین گفته می‌شود که این ویژگی برای برخی از آزمایش‌کنندگان بتا در WhatsApp Business برای اندروید نسخه 2.22.3.1 نیز عرضه می‌شود.

قابلیت جدید whatsapp در پس زمینه چگونه کار می کند؟

به علاوه، منبع WABetaInfo یک اسکرین شات را به اشتراک گذاشته است تا جزئیاتی در مورد پخش کننده پیام صوتی جهانی به کاربران بدهد. این اسکرین شات نشان می دهد که پخش کننده‌ی پیام صوتی در بالای صفحه ظاهر می شود تا به کاربران امکان دهد هنگام جابجایی از یک چت به چت دیگر به گوش دادن به پیام های صوتی خود ادامه دهند.

واتساپ برای ایجاد این قابلیت، مدت هاست که بر روی یک پلیر جدید کار میکند. نحوه ی کارکرد این پلیر در ادامه توضیح داده خواهد شد.

زمانی که کاربر در حالت پخش یک ویس از صفحه ی چت خارج می شود، نواری در بالاترین قسمت لیست چت ها ایجاد می شود. همانطور که از تصویر مشخص است به راحتی میتوانید با کمک این پلیر، ویس را قطع، پخش و یا در حالت مکث قرار دهید.

زمان عرضه قابلیت پخش ویس واتساپ

هنوز جزئیات دقیقی از زمان عرضه ی عمومی قابلیت پخش ویس واتساپ در دسترس نمی باشد. همچنین در رابطه با عرضه ی قابلیت پخش موسیقی در پس زمینه ی واتساپ برای سیستم عامل iOS نیز خبری در دسترس نمی باشد. البته ممکن است شرکت واتساپ تغییراتی را برای این ویژگی تا زمان عرضه ی عمومی آن در نظر بگیرد.