واتس اپ
قابلیت پاسخ میانبر و چت رمزی در واتس اپ فعال میشود

قابلیت پاسخ میانبر و چت رمزی در واتس اپ فعال میشود

همان طور که میدانید واتس‌اپ یکی از محبوب ترین پیام رسان های عصر حاضر است. این پیام رسان در حال برنامه ریزی برای افزودن قابلیت میانبر پاسخ های سریع در اکانت های تجاری WhatsApp است و قرار است این قابلیت به زودی عرضه شود. در حقیقت این قابلیت جدید، به کاربرانی که اکانت بیزینسی در واتس اپ دارند، این امکان را میدهد که ادمین، به کمک میانبرهای موجود در صفحه کلید، پاسخ های متنی پر کاربرد را بدون اینکه واقعا چیزی تایپ کند، ارسال کند.

پیام رسان واتس اپ با به روز رسانی اخیر اپلیکیشن واتساپ بیزینس، میانبر جدیدی برای قابلیت پاسخ‌ های سریع در منوی اشتراک‌ گذاری اضافه کرده است. به این صورت که کاربران برای ارسال یک پاسخ متنی که به طور معمول در گفت و گو های کاری استفاده میشود بایستی «/» را تایپ کنند. پس از انجام این کار، لیستی از پیام هایی که میتواند برای یک گفت و گوی کاری مناسب باشد، نمایش داده میشود و کاربر میتواند از این میان یکی را انتخاب کرده و سپس ارسال کند. این قابلیت میانبر جدید در حال حاضر برای آزمایش‌ کنندگان بتای واتس‌اپ بیزینس iOS و اندروید در حال اجراست.

واتس اپ

دومین قابلیت جدید

جدا از دکمه میانبر Quick Replies برای اکانت های بیزینسی، واتس‌اپ در حال آماده شدن برای ارائه یک به روز رسانی جدید برای برنامه عادی واتس اپ نیز هست. این به روز رسانی جدید، مبتنی بر متن رمز گذاری شده میباشد. در واقع به کمک این قابلیت چت ها، تماس ها و وضعیت های واتس اپ رمزگذاری شده و به جز فرستنده و گیرنده، هیچ کس نمیتواند پیام های متنی را بخواند یا به تماس ها گوش دهد.

ظاهرا واتس اپ این تغییر و بروز رسانی جدید را با هدف یادآوری اهمیت حفظ حریم خصوصی ارائه میدهد. تا از این طریق یادآوری کند که حفظ حریم خصوصی کاربران، همواره یکی از اولویت های اصلی این شرکت است. انتظار ما بر این است که این قابلیت جدید در قالب یک بروز رسانی همگانی، در دسترس عموم قرار گیرد.