اندروید 13 Tiramisu
قابلیت های جذاب اندروید 13 Tiramisu امروز افشا شد

 ویژگی های جذاب اندروید 13 Tiramisu لو رفت

همانطور که میدانید گوگل چند ماه پیش به طور رسمی قابلیت‌های اندروید 12 و اندروید 12 را معرفی کرد. البته قبلا نیز توضیحاتی در رابطه با اندروید 12 و اندروید 12L برای کاربران ارائه نموده بودیم. با وجود عدم عرضه ی اندروید 12 برای برخی از گوشی ها توسط گوگل، شاهد درز اطلاعاتی از قابلیت های جذاب اندروید 13 Tiramisu هستیم. در ادامه به توضیح ویژگی های افشا شده ی Android 13 Tiramisu می پردازیم.

طی گزارشات دریافتی از XDA Developers، برخی از ویژگی های جدیدی که میتوان در اندروید 13 دید، افشا شده است. اندروید 13 قرار است با اسم رمز “Tiramisu” برای گوشی های اندرویدی منتشر شود. این منبع چندین تصویر به همراه قابلیت هایی از اندروید 13 نیز منتشر نموده است که در ادامه میتوانید مشاهده نمایید.

قابلیت انتخاب دستی زبان اپلیکیشن

به نظر میرسد گوگل در حال کار بر روی قابلیتی است که در آن کاربر بتواند نوع زبان مورد علاقه ی خود را برای یک برنامه ی به خصوص انتخاب نماید.

android 13 Tiramisuبرای فعال سازی این قابلیت می بایست از قسمت مدیریت زبان های ورودی ‘Languages & input’ وارد قسمت زبان برنامه ‘App Language’ شده و زبان مورد نظر را انتخاب نمایید. روش دیگری که کاربر قادر خواهد بود تا زبان برنامه ی خود را انتخاب نماید از قسمت اطلاعات برنامه می باشد. با این قابلیت در اندروید 13، کاربر می تواند برای برنامه های مختلف، زبان های مختلفی را انتخاب کرده و اجرا نماید.

در اندروید 13 میتوانید به برنامه ها اجازه ی ارسال نوتیفیکشن بدهید!

همانطور که در قسمت دریافت اجازه به برنامه ها گزینه ی دسترسی به میکروفون، دوربین و لوکیشن وجود داشت در اندروید 13 نیز قرار است اجازه ی ارسال نوتیفیکشن وجود داشته باشد.

اندروید 13 Tiramisuگوگل در تلاش است تا با فعالسازی این ویژگی کاربران را از شر آلارم های مکرر رها کند. دریافت مکرر این نوتیفیکشن برای بسیاری از کاربران آزار دهنده به حساب می آید پس با اندروید 13 میتوان از این اعلان ها در امان بود.

جدیدترین نسخه ی اندروید با صفحه قفل جدید

گوگل در نسخه ی android 12 و در بخش طراحی صفحه قفل به گونه ای عمل کرده است که با دریافت نوتیفیکشن نحوه ی چیدمان ساعت از حالت خطی به حالت دو سطری تغییر میکند.

اندروید 13 Tiramisuگویا کاربران از این اقدام گوگل ناراضی بوده اند و طی ارسال فیدبک های خود توانسته اند گوگل را به تغییر این طراحی وادار نمایند.

اندروید 13 Tiramisu

کاربران از گوگل خواسته اند تا نمایش تک خطی ساعت هم زمان با دریافت نوتیفیکیشن حفظ شود. گوگل این تغییر را در اندروید 13 اعمال خواهد کرد.

قابلیت جدید TARE در اندروید 13 چیست؟

کاربران قرار است در اندروید 13 قابلیت جدید TARE را ببینند. قابلیت TARE مخفف The Android Resource Economy می باشد که به معنی مدیریت مصرف انرژی نام دارد. این ویژگی قرار است بر پایه ی سیاست های دو قابلیت AlarmManager و JobScheduler کار کند.

اندروید 13 Tiramisu

قابلیت TARE کاربران را میتواند قادر کند تا با تنظیم دستی، میزان استفاده از باتری توسط برنامه های خاص تعیین شود. با این قابلیت دیگر شاهد مصرف بیش از حد باتری توسط یک برنامه ی خاص نخواهیم بود. بدین معنی که اپلیکیشن ها تنها میتوانند از میزان باتری تا اندازه ی تعیین شده توسط کاربر مصرف نمایند.

سخن آخر

با توجه به توضیحات بالا در رابطه با این قابلیت ها، ویژگی های جدید در اندروید 13 بسیار عالی به نظر می رسند. البته برخی این قابلیت ها ممکن است حذف و یا مواردی جدیدتر به اندروید 13 اضافه شوند؛ لذا توجه داشته باشید که گوگل در حال ساخت این اندروید می باشد؛ لذا ممکن است برخی از این قابلیت ها به نسخه ی آزمایشی راه نیابند.