قابلیت دارک مود Safari
قابلیت دارک مود مرورگر Safari به زودی فعال میشود

قابلیت دارک مود مرورگر Safari به زودی برای اجرا در برخی از وب سایت ها اضافه می شوند

قابلیت دارک مود در مرورگر Safari به زودی برای کاربران فعال میشود. این قابلیت به گونه ای خواهد بود که بتوانید از حالت تاریک و یا دارک مود در برخی از وب سایت ها استفاده کنید. چرا که به نظر می رسد اپل در حال کار بر روی یک ویژگی جدید است که بر اساس کدهای منبع باز WebKit، ترجیحات کاربر برای انتخاب وب سایت ها با حالت دارک مود را در نظر گیرد. WebKit موتور مرورگر اپل است که همه منابع  مرورگرهای iOS را تامین می‌کند. این قابلیت جدید توسط 9to5mac کشف شده است که در کد WebKit موجود در GitHub است و با نادیده گرفتن تم بندی رنگ هر وب سایت ایجاد میشود.

قابلیت دارک مود مرورگر سافاری

از این رو، قابلیت دارک مود به کاربران اجاره می دهد تا همیشه یک وب سایت خاص را در حالت dark mode مشاهده کنند، حتی اگر حالت Light Mode سیستمشان فعال باشد.

از زمانی که اپل حالت dark mode را برای آیفون و یا آیپد در iOS 13 فعال کرده است. برنامه نویسان رابط کاربری خود را آپدیت کرده اند تا این قابلیت با تنظیمات سیستم عاملشان مطابقت داشته باشد. این امکان به کاربران اجازه ی غیرفعال سازی حالت دارک مود را برای برخی از سایت ها می دهد.

این قابلیت برای هر وب سایتی که توسط سافاری نمایش داده میشود گسترش می یابد. به گونه ای که کاربران اجازه ی تغییر و یا اصلاح نمایش را دارند. آن هم برای وب سایت هایی که حالت روشن و یا تاریک را به خوبی نمایش نمی دهد.

قابلیت دارک مود Safari

به نقل از MacRumors، اپل در حال کار بر روی قابلیت دیگری است که گزینه های جدیدی را به سافاری اضافه کند. یکی از این گزینه ها مسدود کردن پنجره های پاپ آپ و یا تبلیغات وب سایت ها در سافاری است. علاوه بر آن، اپل در حال کار بر روی یک API جدید است. این API جدید به کاربران اجازه می دهد تا تنظیمات Cookies خود را مدیریت کنند. همانطور که میدانید این روزها بسیاری از وب سایت ها از Cookies استفاده میکنند.

زمان عرضه قابلیت های جدید WebKit با عنوان TBA

ویژگی های جدیدی که در WebKit با عنوان «TBA» یعنی در صف انتشار شناخته می شوند، به زودی اعلام خواهند شد. به همین دلیل هنوز مشخص نیست که آیا از طریق آپدیت های جدید نسخه iOS 15 و macOS 12 برای کاربران فعال میشوند یا خیر. این احتمال نیز وجود دارد امکانات جدید مذکور برای سیستم عامل های جدید در سال آینده در نظر گرفته شود. به همین دلیل می بایست منتظر اطلاعات جدیدی تری در این باره باشیم.