instagram
قابلیت جدید اینستاگرام با نام My Activity و امکان حذف پست

قابلیت جدید اینستاگرام با نام My Activity امکان حذف چندین پست به صورت هم زمان را به کاربر می دهد

اینستاگرام در اقدامی برای تبدیل اینترنت به مکانی امن تر، چندین ویژگی جدید را به شبکه اجتماعی خود اضافه کرده است. مجموعه ویژگی های جدید شامل حذف انبوه پست ها، نظرات و سایر فعالیت ها در پلتفرم است. اینستاگرام متعلق به متا گزینه “فعالیت من” با نام My Activity را ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد به آخرین فعالیت های خود در اینستاگرام دسترسی داشته باشند. این شرکت از اواخر سال گذشته تمام این ویژگی ها را آزمایش کرده است.

علاوه بر این ویژگی جدید، اینستاگرام روش هایی را برای امن تر کردن و حفظ حریم خصوصی کاربران پیشنهاد کرده است. اکنون نیز به سراغ معرفی ویژگی های امنیت محور اینستاگرام می پردازیم.

ویژگی جدید با نام My Activity یا “فعالیت من” اینستاگرام

گزینه «فعالیت من» در اینستاگرام در جهت بررسی فعالیت های کاربران است. به این منظور که با زدن بر روی فعالیت من و وارد شدن به آن بخش کاربران میتوانند مدت زمان حضور خود در پیج را ببینند. همچنین می توانند تمامی پست ها اعم از عکس ها، ویدیوها ریلز ها را که لایک و یا سیو کرده اند را تماشا کنند. همچنین مواردی نظیر تعاملات، سوابق حساب، جستجوها و … را نیز به کاربر نمایش داده می شود. قابلیت مذکور با نام My Activity در گوشه ی بالای سمت راست پروفایل کاربر در دسترس خواهد بود.

با نام My Activity

کاربران پس از بررسی تعاملات خود میتوانند با انتخاب دسته جمعی مواردی مانند پست ها آن ها را به صورت انبوه پاک و یا بایگانی کنند. این امکان باعث می شود تا کاربر در وقت خود صرفه جویی کرده و به جای حذف کردن یک به یک به صورت انبوه و یک جا موارد را پاک کنند. قابلیت دیگری که وجود دارد این است که می توانید در My Activity بر حسب فیلتر زمانی نیز برخی از پست ها را پاک کنید.

قابلیت دیگر بازیابی اکانت همانند ویژگی اعتماد به دوست در فیسبوک!

درست همانند قابلیتی که در فیسبوک با نام اعتماد به دوست وجود دارد، اینستاگرام نیز برای بازیابی اکانت شما قابلیت جدیدی را اضافه میکند. این قابلیت به کاربر اجازه می دهد دو مورد از دوستان مورد اعتماد خودش را انتخاب کند تا برای بازیابی اکانت از دست رفته از آن ها نیز کمک بگیرند. به این صورت که لینک بازیابی اکانت به دو دوست کاربر ارسال می شود و سپس از آن طریق اکانت از دست رفته ی کاربر بازگردانی می شود.

با نام My Activity

امکان ثبت شکایت از اینستاگرام حین حذف پست فعال می شود

گاها اینستاگرام پست کاربران را به دلیل نقض قوانین و دستورالعمل ها حذف میکرد اما امکان ثبت شکایت وجود نداشت. اکنون در صورتی که پست کاربر حذف شد فرد می تواند با زدن “درخواست بررسی” اعتراض خود را ثبت کند. اینستاگرام همچنین قابلیت Security Checkup را برای کاربران خود در سراسر جهان اضافه میکند تا حساب خود را ایمن کنند.