قابلیت تشخیص تصادف توسط اپل واچ
قابلیت تشخیص تصادف و تماس خودکار با اورژانس توسط اپل واچ!

قابلیت تشخیص تصادف و تماس خودکار با اورژانس توسط اپل واچ!

طبق گفته Rolfe Winkler از ژورنال وال استریت، اپل در حال کار بر روی آیفون جدید و اپل واچ است، تا این محصولات خود را به قابلیت تشخیص تصادف مجهز کند.

همان طور که میدانید چندی پیش قابلیت تشخیص سقوط کاربر در Apple Watch پیاده شد. این قابلیت توانست جان تعداد زیادی از مردم را نجات دهد. اکنون اپل در حال برنامه ریزی برای قابلیت جدید خود است. اگر این امر محقق شود، اپل واچ با تشخیص اینکه در حین رانندگی دچار تصادف شده اید، به شکل خودکار با شماره های اضطراری تماس میگیرد. طبق گزارشات، این ویژگی سال آینده برای آیفون ها و اپل واچ عرضه خواهد شد.

قابلیت تشخیص تصادف توسط اپل واچ

مجله وال استریت، اسنادی را منتشر کرده است که بیان میکند، تشخیص تصادفات، به کمک یک سنسور حرکتی و شتاب سنج صورت خواهد گرفت. به عنوان مثال Apple Watch یک جهش ناگهانی را توسط سنسور شتاب سنج و سنسور حرکتی، تصادف شناسایی خواهد کرد.

جالب است بدانید که گوشی های هوشمند پیکسل از قابلیت تشخیص تصادف بهره میبرند. این گوشی ها توسط حسگرهایی مانند شتاب سنج و میکروفون تصادف را تشخیص میدهند. پس از تشخیص تصادف، این گوشی زنگ هشداری را به صدا در می آورد. در صورتی که کاربر به آن پاسخ ندهد، گوشی به شکل خودکار با 911 تماس میگیرد. سپس مکان فرد درگیر تصادف را به اورژانس گزارش میدهد.

قابلیت تشخیص تصادف توسط اپل واچ

بسیاری از شرکت ‌های خودروسازی از جمله OnStar، جنرال موتورز، استارلینک سوبارو و فیات کرایسلر در حال حاضر دارای ویژگی تشخیص تصادف داخلی هستند. با این حال، اکثر خودروها به این قابلیت مجهز نیستند. به همین دلیل آیفون ها و اپل واچ ها با مجهز شدن به این قابلیت خواهند توانست جان تعداد زیادی از مردم را نجات دهند.

به نظر شما ، جای چه قابلیت های دیگری در اپل واچ ها خالی است؟