قابلیت تاریخچه Journeys
قابلیت تاریخچه Journeys برای از سرگیری سرچ در گوگل کروم!

گوگل ویژگی جدید تاریخچه Journeys را برای ادامه گردش در صفحات برای کاربران منتشر میکند

گوگل یک ویژگی جدید با نام «Journeys » منتشر کرده است که به کاربران کمک می کند تا به سرعت بتوانند سرچ های خود را در مرورگر که بر اساس موضوع گروه بندی شده اند، از سرگیرند. در کنار قابلیت تاریخچه Journeys، کروم همچنین قابلیت Chrome Actions و ویجت های جدید بیشتری را برای گوشی ها و تبلت های اندرویدی معرفی می کند.

با استفاده از قابلیت تاریخچه Journeys، کاربران می توانند درصورتی که به هر دلیلی حین جستجو در صفحات، از گوگل خارج شوند و یا مجبور به توقف جستجو شده باشند، به مرورگر بازگشته و به کار خود ادامه دهند.

قابلیت History Journey چگونه کار میکند؟

قابلیت تاریخچه Journeys منجر می شود تا کاربران پس از بازگشت به مرورگر خود بتوانند تنها با تایپ یک کلمه و کلیک بر روی گزینه ی “Resume your research” تمامی تب های بسته شده را باز کنند. با کمک قابلیت تاریخچه Journeys به راحتی میتوانند به ادامه ی جستجوی خود بپردازند. چرا که با تایپ یک کلمه تمامی لیست وب سایت هایی که کاربر سرچ کرده است برایش نمایش داده می شود. ترتیب باز شدن وب سایت ها بر اساس میزان تعامل کاربر با هر سایت است. علاوه بر آن کروم پیشنهادات دیگری را در رابطه با همان موضوع به کاربر برای سرچ بهتر ارائه می دهد.

قابلیت تاریخچه Journeys
البته کاربر می تواند آیتم های تکی و یا دسته های کلی از سرچ را در مرورگر ببندد. همچنین می تواند از بخش تنظیمات، Journeys را خاموش کند. از این طریق هیچ داده ای در اکانت گوگل باقی نخواهد ماند. این قابلیت در حال حاضر در نسخه های دسکتاپ مرورگر کروم به زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی، هلندی، پرتغالی و ترکی در دسترس است. گوگل ابزارهای جدیدی را نیز به مرورگر کروم خود اضافه میکند که در ادامه به آن ها میپردازیم.

قابلیت کروم اکشن از ویژگی های جدید گوگل 

ویژگی Chrome Actions در آپدیت جدیدی خود از چند دستور دیگر نیز پشتیبانی میکند. این دستورها شامل مدیریت تنظیمات، سفارشی کردن کروم، مشاهده سابقه Chrome شما، مدیریت دسترسی به تنظیمات، اشتراک گذاری صفحه و بازی با Dino در گوگل است. نهایتا ویجت جدید خود کروم که با آپدیت گوگل کروم میتوانید در گوشی ها و تبلت ها اجرا کنید نیز ابزارهای جدید را خواهد داشت.

قابلیت کروم اکشن

برای مثال، با افزودن ویجت جدید کروم به هوم اسکرین گوشی خود میتوانید مستقیما متنی جستجو کنید. یا به صورت صوتی و یا تصویری مطالبی را جستجو نماید. همچنین میتوانید با کمک Incognito نیز به صورت مستقیم از هوم اسکرین به حالت ناشناس مطلبی را سرچ کنید. علاوه بر تمامی موارد برای اجرای بازی Chrome dino، یک ویجت اختصاصی نیز در نظر گرفته شده است. این ویجت اختصاصی به صورت جداگانه در هوم اسکرین به راحتی اجرا می شود.