متا
فیسبوک رسما به متا (Meta) تغییر نام داد!

فیسبوک رسما به “متا” تغییر نام داد

به گزارش gsmarena مارک زاکربرگ، مدیر عامل و بنیان گذار فیسبوک، اعلام کرد که : شبکه اجتماعی فیسبوک به “متا” تغییر نام داد. در این راستا خود شرکت فیس بوک نیز گزارش کرده است که فیسبوک در جریان تغییر برندی که به ساخت فضای مجازی متاورس متمرکز است، زین پس متا (Meta) نام خواهد گرفت.

متا

وی در ادامه اضافه کرد که فیسبوک قصد دارد به مرکز تکنولوژی دنیا در آینده ای نزدیک تبدیل شود! لذا مطابق با تمام شایعاتی که چندی پیش در مورد تغییر نام تجاری فیسبوک به عنوان Metaverse شنیده بودیم، این امر محقق شد. گفته میشود شبکه اجتماعی فیسبوک، همچنان نام قدیمی خود را حفظ خواهد کرد. و متا نام شرکتی خواهد بود که فیسبوک، اینستاگرام، واتس اپ و آکیولوس را زیر نظر دارد.

جالب است بدانید که مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در کنفرانس واقعیت مجازی و واقعیت افزوده این شرکت که به صورت زنده پخش میشد، اعلام کرد که نام جدید، منعکس کننده بلندپروازی ‌های این شرکت برای ساخت متاورس به جای نام یک سرویس رسانه اجتماعی است!

متا

جزئیات بیشتر

در واقع واژه متاورس از یک رمان تخیلی اتخاذ شده است و اکنون توانسته است به دنیای فضای مجازی نفوذ کند! واژه Meta به این امر اشاره دارد که میتوان با آن و توسط دستگاه های مختلف به افراد دسترسی پیدا کرد. در حقیقت، متاورس (Metaverse) به تلاش هایی اطلاق میشود که برای تلفیق واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) صورت میگیرد؛ که در نهایت به ایجاد یک پلتفرم جدید با کارایی بالا منجر میشود. به بیان ساده تر متاورس ورای مفهوم امروزی فضای مجازی است. لذا میتوان گفت ترکیبی از فضای مجازی، اینترنت و واقعیت افزوده میباشد!

متا

متا با هدف توسعه وارد عمل شده است. به همین سبب قصد دارد به مردم کمک کند تا با هم در ارتباط باشند، با جوامع مختلف آشنا شوند و حتی کسب و کارشان را رشد دهند. در واقع متاورس در گام اول، شبیه به یک دنیای مجازی به نظر میرسد که با فراتر رفتن از تجربیات آنلاین امروزی، گاهی به حالت سه بعدی نیز میرسد! به این شکل که به کاربران این امکان را میدهد تا فارغ از مسافتی که از هم دارند، عمل مشترکی را در دنیای فیزیکی انجام دهند. مثلا کاربران میتوانند با هم به تماشای یک ویدئو بپردازند، یا بازی مشترکی را انجام دهند و …

متا

احتمالا این امر تا اواخر امسال به شکل کامل محقق شده و ارتقا می یابد. با این اوصاف میتوان گفت متا، در نهایت کار، سرگرمی و تمام موارد این چنینی را با شگفتی تمام پوشش خواهد داد!