عینک AR اپل
عینک AR اپل به زودی رونمایی خواهد شد!

عینک AR اپل ممکن است به رونمایی بزرگ خود نزدیک شود!

تا کنون شایعات زیادی از عینک های هوشمند جدید AR اپل منتشر شده است. اما هنوز اطلاعات چندان مفیدی از این عینک ها به دستمان نرسیده است. این عینک ها قرار است به گونه ای شیک و کاربر پسند طراحی شوند تا بتوانند در دسترس همگان قرار گیرند. طبق اطلاعات منتشر شده، گویا کاربران با کمک اپل واچ خود قادر خواهند بود عینک هوشمندشان را مدیریت کنند.

طراحی احتمالی عینک AR اپل

تصاویر بسیاری که از عینک AR اپل افشا شده اند؛ نشان می دهند این عینک ها قرار است از نظر ظاهری بسیار شبیه به عینک های ایمنی باشند. اگرچه تصاویر منتشر شده از طراحی های اولیه‌ی این محصول در جهت ثبت اختراع هستند نه تصاویر واقعی از خود محصول.

در نهایت این امکان وجود دارد که «Apple Glass» بر پایه ی یک عینک معمولی تولید شود، اما تا زمانی که خبری رسمی‌تر به بیرون درز نکند راهی برای دانستن نوع طراحی آن وجود نخواهد داشت.

طراحی یک محصول با فناوری جدید که کاربران بتوانند به راحتی روی صورت خود استفاده کنند، کار ساده ای نیست. سبک، رنگ و حتی لنزها، فاکتور هایی مهم در تصمیم‌گیری‌ برای خرید می باشند. همچنین این فاکتور ها می توانند به طرز عجیبی مانع از خرید نیز بشوند. اپل شرکتی است که همواره به‌خاطر رویکردی یکسان برای بسیاری از محصولاتش شناخته شده است.

عینک AR اپل

طبق گفته ی اقای جان‌ پروسر افشاگر معروف اپل، عینک AR اپل قرار است در رنگی براق تولید شود. البته طبق تصاویر کنونی، این عینک ها احتمالا از جنس پلاستیک تولید خواهند شد. در ادامه شایعات مختلف نشان‌ می دهند که در اواخر سال ۲۰۲۱ یا اوایل سال ۲۰۲۲ میتوانیم شاهد رونمایی این‌ محصول در رویدادی بزرگ باشیم.

شایعه جدیدی نیز از آقای پروسر در 21 می منتشر شد، او گفت که مجموعه ای از عینک های “نسخه میراث” طراحی خواهند شد که قرار است از نظر ظاهری بسیار شبیه به عینک هایی باشند که استیو جابز از آن ها استفاده می کرد. مارک گورمن از مجله ی بلومبرگ نیز احساس کرد در رابطه با این اخبار باید وارد عمل شود و بگوید که همه شایعات تا این مرحله دروغ بوده است.

در ادامه به سراغ توضیحاتی اجمالی از اطلاعات فاش شده می رویم.

قابلیت های پردازش و عمر باتری

گزارشات نشان می دهند که در عینک هوشمند AR قرار است شاهد قابلیت هایی از قبیل سیگنال‌های بی‌سیم، نمایشگرهای هوشمند، میکروفون‌ها، پردازنده‌های قدرتمند و سنسور LiDAR باشیم که حضور این موارد به ایجاد یک باتری بزرگ برای تامین انرژی مورد نیاز، خواهد انجامید. اگر اپل قصد دارد دستگاهی را تولید کند که همه ی افراد مایل به استفاده از آن باشند، نه تنها باید از نظر ظاهری خوب به نظر برسد، بلکه باید عملکرد مناسبی نیز داشته باشد. وجود یک باتری عظیم و پردازنده ای قوی در عینک نمی تواند ظاهری مناسب را برای کاربر فراهم کند، بنابراین اپل باید در طراحی هایش تعادل را رعایت کند.

یکی از مواردی که اپل می تواند آن را حذف کند، قدرت پردازش است. همانند نسل اول اپل واچ، عینک هوشمند نیز می‌تواند برای اجرای تمامی نیازهای پردازشی به گوشی های آیفون تکیه کند به این صورت که Apple AR Glass، تنها به عنوان یک نمایشگر برای اطلاعات عمل کند.

عینک AR اپل

تکنولوژی خاص عینک AR اپل

اپل قرار است با انتقال اطلاعات از گوشی به عینک، پردازش در عینک را به شدت کاهش دهد. اپل با این کار  تنها باید نگران روشن کردن صفحه نمایش و سنسورها در این عینک هوشمند باشد.

با توجه به تاریخ گفته شده طبق شایعات برای عرضه ی عینک ها، فرصتی کافی برای استفاده از فناوری های جدید در طراحی عینک برای اپل وجود خواهد داشت لذا باید منتظر باشیم و ببینیم شرکت اپل در این باره چگونه عمل خواهد کرد.

حریم خصوصی “Apple Glass”

اپل قصد ندارد یک دوربین در Apple Glass قرار دهد؛ زیرا حریم خصوصی و پیامدهای اجتماعی را در پی خواهد داشت که به تنهایی نمی تواند آن را حل کند. به گفته جان پروسر، اپل تنها سنسور هایی مانند LiDAR را روی قاب عینک قرار خواهد داد که امکان آگاهی از محیط اطراف را بدون تجاوز به حریم خصوصی دیگران برای کاربر فراهم می‌کند.

به نظر می رسد به طور رسمی قرار است عینک اپل جایگزین گوشی هوشمند این شرکت شود. گویا اپل قصد دارد عینک های جدیدش را به گونه ای طراحی کند تا کاربر بتواند به تنهایی محتوای روی عینک را مشاهده کند و افراد دیگر نتوانند محتوای نمایش داده شده روی عینک ها را ببیند.