عینک تک چشمی اوپو
عینک تک چشمی اوپو با نام Oppo Air Glass !

عینک تک چشمی اوپو با نام Oppo Air Glass می تواند بر روی عینک های معمولی قرار گیرد!

در رویداد Inno، اوپو از عینک جدید و جالب خود رونمایی کرده است. عینک تک چشمی اوپو سومین محصول رونمایی شده توسط این کمپانی در رویداد بزرگ Inno می باشد. ایر گلس اوپو به عنوان یک عینک کمکی طراحی شده است. این عینک کمکی می تواند با قابلیت واقعیت مجازی بر روی یک فریم دیگر که درون جعبه وجود دارد قرار گرفته و تجربیات جدیدی برای کاربر خود به ارمغان آورد.

مشخصات عینک تک چشمی اوپو

درون عینک AIR OPPO یک عدد میکرو پروژکتور تعبیه شده است. وظیفه ی میکرو پروژکتور، پوشش انواع مختلفی از اطلاعات نمایش دهنده بر روی سطح است.

عینک تک چشمی اوپو عینک تک چشمی مذکور به خوبی توانسته است؛ لنز عینک و یک پردازنده ی اسنپدراگون مختص گجت های پوشیدنی با نام Snapdragon Wear 4100 Platform را در خود جای دهد.

میکرو پروژکتور عینک تک چشمی اوپو ایر، اندازه ای بسیار کوچک و در حد 0.5 سانتی متر معادل با یک عدد دانه ی قهوه دارد. با وجود اندازه ی بسیار کوچکش می تواند روشنایی زیادی را برای نمایش داده ها فراهم نماید.

همچنین شیشه عینک ایر Oppo نیز می تواند روشنایی تا 1400 نیت را در شرایط نوری متوسط ارائه دهد تا اطلاعات بتواند به خوبی بر روی شیشه قابل مشاهده باشد و کاربر مشکلی در این مورد نداشته باشد.

نحوه ی کنترل عینک ایر اوپو

برای کنترل جدیدترین عینک اوپو با نام OPPO AIR، می توانید از ساعت هوشمند اوپو واچ 2 در کنار گوشی های اوپو استفاده نمایید. اگر ساعت oppo watch 2 خود را با بلوتوث به عینک تک چشمی اوپو جفت نمایید، به خوبی میتوانید با لمس و یا سوئیچ کردن نمایشگر ساعت خود، اطلاعات نمایش داده شده بر روی شیشه عینک را مشاهده نمایید.

عینک تک چشمی اوپوروش دیگری نیز برای کنترل این عینک وجود دارد. این روش می تواند حرکت سر به یک جهت خاص و یا تکان دادن معمولی سر باشد. با استفاده از ساعت هوشمند خود می توانید این سبک از حرکات را تعیین و با تکان دادن سر خود پنل اعلانات را بر روی عینک خود مشاهده نمایید.

پوشیدنی هوشمند Oppo Air Glass می‌تواند از برنامه‌های مختلفی مانند آب‌ و هوا، تقویم، برنامه های کنترل سلامت بدن، نویگیشن های مسیریاب یا Teleprompter پشتیبانی نماید.

teleprompter چیست؟

تله پرامپتر به عنوان یکی از صفحات شیشه ای برای نمایش اطلاعات متنی و داده ها می باشد. این قابلیت به سخنرانان کمک می کند تا با مشاهده ی این صفحات بتوانند به خوبی مطالب مدنظر را مشاهده کرده و ارائه ی شفاهی خود را بدون مشکل به انجام برسانند.

عینک تک چشمی اوپو

اوپو با استفاده از این سبک طراحی توانسته به خوبی در عینک جدیدش از قابلیت تله پرامپتر استفاده نماید. با این عینک تک چشمی دیگر نیازی به حضور صفحات شیشه ای در مکانی دیگر نخواهیم داشت. این قابلیت همواره می تواند با قرارگیری بر روی چشم که نزدیک ترین محل ممکن است، اطلاعات متنی را بر روی شیشه نشان دهد.

قابلیت ترجمه ی اوپو ایر گلس

عینک هوشمند اوپو مجهز به یک مترجم می باشد. این قابلیت جدید به کاربران عینک تک چشمی اوپو امکان برقراری ارتباطات با دو زبان متفاوت را می دهد. بدین صورت که هر دو فرد مذکور با استفاده از این عینک می توانند از یک مترجم که به زبان انگلیسی می باشد، استفاده نمایند.

زبان بعدی گویا چینی و یا کره ای خواهد بود. برای بهره مندی از این قابلیت می توانید در خارج از جعبه این قابلیت را به صورت جداگانه دریافت نمایید و آن را بر روی عینک خود نصب نمایید، البته با کمک oppo watch 2!

کنترل ایر گلس اوپو با نرم افزار smart glass

برای کنترل عینک اوپو ایر بایستی نرم افزار اسمارت گلس را بر روی گوشی هوشمند اوپوی خود و یا بر روی اوپو واچ 2 نصب نمایید. البته توجه داشته باشید که برای نصب این اپ نیاز است تا دستگاه هوشمند شما از سیستم عامل ColorOS نسخه ی 11 و یا بالاتر پشتیبانی نماید.

عینک تک چشمی اوپو

Air Glass به برنامه Smart Glass نیاز دارد که در Oppo Watch 2 و هر گوشی هوشمند Oppo با سیستم عامل ColorOS 11 یا بالاتر موجود است.

 

زمان عرضه ی oppo air glass

گویا عرضه ی Oppo Air Glass قرار است در سه ماهه اول سال 2022 در چین باشد. این عینک قرار است در رنگ های سفید یا مشکی به بازار عرضه شود.

عینک تک چشمی اوپوفریم دیگری که در داخل جعبه این عینک مشاهده می شود، در دو رنگ بندی مشکی و نقره ای به بازار روانه می شود.