ID دیجیتالی اپل
عرضه ی برنامه ی ID دیجیتالی اپل به تعویق افتاد

عرضه ی برنامه ی ID دیجیتالی اپل به تعویق افتاد

همانطور که می دانید اپل در ماه ژوئن سال 2021 میلادی از ios15 خود رونمایی کرده بود. متاسفانه بعضی از قابلیت هایی که توسط اپل قول داده شده بود برای کاربران فعال نشد. اکنون اپل با انتشار خبری در وب سایت خود اعلام کرد که قابلیت ID دیجیتالی اپل و digital driver licence را قرار است به زودی در دسترس کاربرانش قرار دهد.

قابلیت id igital در اپل چه کاربردی دارد؟

قابلیت id card اپل به شما این امکان را می دهد تا با اسکن کارت بانکی خود تمامی اطلاعات خود را درون wallet درون گوشی موبایلتان داشته باشید.  علاوه بر آن قابلیت مذکور  به شما این امکان را می دهد تا درون همین ولت گواهینامه ی خود را اسکن نموده و درون اپ همیشه به همراه خود داشته باشید.

id دیجیتالی اپل

همانطور که قبلا نیز گفتیم این موارد قرار بود در  سال 2021 برای کاربران گوشی های ایفون هم زمان با عرضه ی ios15  فعال شوند. اما اپل امروز اعلام کرد که در اوایل سال 2022 میلادی این قابلیت را در اختیار کاربرانش قرار خواهد داد.

قابلیت digital id چه زمانی و در کدام ایالت ها عرضه خواهد شد؟

طراحی قابلیت ID دیجیتالی اپل تنها در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. اولین ایالت هایی که این قابلیت را در سال 2022 دریافت خواهند کرد ایالت های آریزونا و جورجیا خواهند بود. همچنین انتظار می رود که ایالت های کانکتیکات، آیووا، کنتاکی، مریلند، اوکلاهما و یوتا در ردیف های بعدی دریافت این قابلیت قرار گیرند. البته بهتر است بدانید هیچ چارچوب زمانی دقیقی برای تعیین زمان عرضه وجود ندارد.

گزارشات فاش شده در اوایل ماه نوامبر نشان می دهند که اپل قرار است فرایند عرضه را به طور کامل تحت کنترل داشته باشد. با وجود اینکه ممکن است هزینه های لازم برای توسعه ی ios15 توسط مالیات دهندگان پوشش داده شود.