شارژ سریع 125 واتی
عرضه گوشی هایی با سیستم شارژ سریع 125 واتی!

وان پلاس 10 پرو و چهار گوشی دیگر در سال 2022 شارژ 125 واتی دریافت خواهند کرد

همان طور که میدانید سال گذشته اوپو از فناوری شارژ سریع 125 واتی خود رونمایی کرد. به کمک این فناوری گوشی موبایل در مدت زمان 20 دقیقه از صفر تا صد در صد پر میشود. در ادامه قصد داریم به بررسی لیست گوشی هایی بپردازیم که احتمال میرود در سال آینده از این فناوری بهره ببرند.

در این راستا مشاور معروف stufflistings از طریق Notebookcheck.net گوشی‌ های ریلمی GT 2 Pro، اوپو Find X4، وان پلاس 10 Pro و Oppo N را به عنوان برخی از گوشی‌ هایی که از شارژ سریع 125 واتی پشتیبانی خواهد کرد، معرفی کرده است.

شارژ سریع 125 واتی

شایعات اخیر از شارژ سریع 125 واتی گوشی های سری Oppo Find X4 و Realme GT 2 Pro خبر میدهند. اما هنوز هیچ منبع خبری به شکل موثق تایید نکرده است که گوشی OnePlus 10 Pro نیز از شارژ 125 واتی پشتیبانی خواهد کرد یا خیر. حتی در این باره شایعات چندانی نیز افشا نشده است. اما اگر این گمانه زنی درست از آب دربیاید، کاربران یک ارتقا بسیار خوشایند را تجربه خواهند کرد. چرا که گوشی OnePlus 9 Pro با شارژ 65 واتی عرضه شده بود. به همین دلیل اکنون از یک جهش بزرگ صحبت میکنیم.

شارژ سریع 125 واتی

جزئیات بیشتر

در حالیکه مشخصات بسیاری از گوشی های هوشمند در طی سال های اخیر راکد بوده است، سرعت شارژ گوشی ها به طور پیوسته رو به بهبود بوده و ارتقا یافته است. اکنون آخرین نسخه های گوشی های شیائومی به سیسیتم شارژ سریع 120 واتی مجهز شده اند. اکنون انتظار ما بر این است که نسخه های بعدی اوپو از این برند نیز پیشی بگیرند.

فناوری شارژ سریع به این صورت است که باتری به دو قسمت تقسیم میشود. سپس شارژ هر دو نیمه باتری، به شکل جداگانه صورت میگیرد. به عبارت دیگر دو نیمه باتری تقریبا موازی هم شارژ میشوند. به همین دلیل میتوانند در مدت زمان کمی فول شارژ شوند. از آنجایی که این فرایند سبب گرم شدن باتری گوشی ها میشود، اقدامات ایمنی متعددی برای این گوشی ها در نظر گرفته میشود. تا در صورت داغ شدن، سیستم خنک کننده بتواند دمای باتری را پایین آورده و از انفجار و آسیب دیدن باتری جلوگیری کند.

شارژ سریع 125 واتی

چندی پیش شایعه ای مبنی بر اینکه سرعت شارژ بالای باتری، سبب آسیب رساندن به باتری میشود، دست به دست میشد. اما تا کنون هیچ منبع موثقی صحت این خبر را تایید نکرده است. همواره در هر برهه زمانی سرعت شارژ بالا، باب میل کاربران بوده است!

در حال حاضر اطلاعات بیشتری در مورد فناوری شارژ سریع 125 واتی در اختیار نداریم. اما در روز های آتی، مجله خبری دیجی بروز هر گونه اطلاعات تکمیلی در این خصوص را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار خواهد داد.