خودرو برقی شیائومی
عرضه اولین خودرو برقی شیائومی در سال 2024

اولین خودرو برقی شیائومی در سال 2024 عرضه خواهد شد

گفته میشود تیم خودروی الکتریکی شیائومی شامل 500 عضو است! این مجموعه همواره در تلاش است تا از اولین ماشین برقی این شرکت در سال 2024 رونمایی کند. کمپانی شیائومی تایید کرده است که فرایند توسعه خودروی الکتریکی به آرامی در حال توسعه است. اما انتظار میرود این پروسه تا نیمه اول سال 2024 اجرایی شده و خودرو برقی شیائومی رونمایی شود. شیائومی مدعی است که در سه سال آینده 100 میلیارد یوان را در فضای EV سرمایه گذاری خواهد کرد.

چندی پیش، شیائومی گزارش مالی خود را به اشتراک گذاشته بود. این گزارش مالی نشان میداد که در شرکت شیائومی حدود 13919 عضو در بخش تحقیق و توسعه (R&D) مشغول به کارند. در این میان، 500 نفر از این تعداد منحصرا روی پروژه ماشین الکتریکی شیائومی کار میکنند.

Xiaomi در ماه اکتبر تایید کرد که اولین خودرو الکتریکی این شرکت در نیمه اول سال 2024 معرفی خواهد شد. اما در حال حاضر هیچ اطلاعات دیگری در مورد EV (خودرو برقی هوشمند) افشا نشده است. همان طور که پیش تر هم بدان اشاره شد، گزارش مالی نشان داده است که این توسعه به آرامی در حال پیشرفت است. این بدان معناست که در رویدادی های مهم بعدی، احتمالا تیزرهایی از خودرو برقی شیائومی منتشر خواهد شد.

خودرو برقی شیائومی

جزئیات بیشتر

گزارش مالی ادعا میکند که نزدیک به 14000 عضو در بخش تحقیق و توسعه شرکت شیائومی وجود دارد که حدود 44 درصد از کل کارمندان شرکت را تشکیل می دهند. این برند برای تقویت برنامه های آینده خودروهای برقی یک استارت آپ مبتنی بر رانندگی خودکار به نام Deepmotion در آگوست 2021 خریداری کرده است. این خودروی الکتریکی داخلی در نیمه اول سال 2023 وارد تولید انبوه خواهد شد.

این شرکت قصد دارد سرمایه گذاری خود را ظرف سه سال آینده، تا 100 میلیارد یوان افزایش دهد. همچنین شرکت شیائومی در نظر دارد بقیه وجوه را از طریق سرمایه گذاران خارجی جمع آوری کند. شیائومی زیرمجموعه EV خود را در سپتامبر 2021 ثبت کرده و  Lei Jun را به عنوان نماینده قانونی آنها برگزیده است.

خودرو برقی شیائومی

ما حدس میزنیم که اولین خودرو برقی شیائومی در بازار داخلی خود یعنی در چین عرضه شود. سپس احتمال میرود این محصول وارد کشور هند شده و سپس در بازار جهانی عرضه شود.