پنل شیائومی 12 اولترا
طراحی پشتی پنل شیائومی 12 اولترا فاش شد

رندرهای جدید پنل شیائومی 12 اولترا و ماژول دوربین غیر متعارف را نشان می دهد

همانطور که میدانید گوشی شیائومی می 11 اولترا از ماژول دوربینی غیر متعارف بهره می برد. این ماژول دوربین سرتاسر بخش بالایی پنل پشتی را اشغال کرده بود. به نقل از gsmarena، گوشی شیائومی 12 اولترا که همان نسل بعدی شیائومی می 11 می باشد نیز از ماژول دوربین غیرمتعارف بهره می برد. این گوشی در نام خود از وجود mi بی بهره است. رندرهای مفهومی سه بعدی، پنل شیائومی 12 اولترا را که از یک منبع معتبری به دست رسیده است نشان می دهد. این منبع یک وب سایت هلندی با نام LetsGoDigital است.

مشخصات دوربین Xiaomi 12 Ultra

طبق رندرهای افشا شده گویا قرار است در این گوشی یک پنل دایره ای شکل برآمده با دوربین های چهارگانه وجود داشته باشد. طراحی رندرها خبر از وجود یک لنز به عنوان دوربین اصلی درست در قسمت میانی پنل شیائومی 12 اولترا می دهند.

پنل شیائومی 12 اولترا در بخش چپ ماژول دایره ای شیائومی 12، یک لنز اولترا واید قرار خواهد گرفت. علاوه بر آن یک سنسور ToF در بالای دایره نیز میتوان انتظار داشت. لنز پریسکوپ تله فوتو نیز در بخش پایین ماژول دوربین قرار دارد. بقیه ی جایگاه ها برای قرارگیری فلاش LED، سنسور نور و PDAF خواهد بود.

در اوایل سال 2022 قرار است با انعقاد قرارداد مابین لایکا و شیائومی، گوشی شیائومی 12 با برند لایکا که بر روی دوربین ها قرار گرفته است روانه ی بازار شود. خبر انعقاد این قرارداد توسط یک افشاگر قابل منتشر شده است. در اوایل سال جاری شیائومی 12 می تواند عرضه شود. این موضوع هنوز از سوی لایکا تایید نشده است. از آنجایی که این شرکت با هواوی نیز کار می کند، همکاری آن با شیائومی چندان دور از انتظار نمی باشد.

در رابطه با لایکا

شرکت Leica یا همان یایکا به عنوان یکی از تولیدکنندگان دوربین ها و یا لنزهای دوربین های عکاسی و یا دوربین های استفاده شده درون تفنگ می باشد. این شرکت از سال 1914 شروع به فعالیت کرد. نام Leica  از دو بخش Lei و ca تشکیل شده که بخش دوم به معنی کمرا می باشد. موسس این کمپانی نیز آقای ارنست لایتز است که بخش اول نام این کمپانی از نام خانوادگی وی الهام میگیرد.