صفحه کلید جادویی آیپد
صفحه کلید جادویی آیپد، نوآوری جدید اپل!

صفحه کلید جادویی آیپد، نوآوری جدید اپل!

به نظر میرسد کمپانی اپل پس از اینکه اخیرا آیپد و آیپد مینی 2021 را معرفی کرد، در حال کار بر روی طراحی جدید بر روی لوازم جانبی کیبورد جادویی است! اخیرا اپل حق اختراع جدید را برای صفحه کلید جادویی به ثبت رسانده است. احتمالا صفحه کلید جادویی جدید، از طراحی کشویی بهره خواهد برد. این مدل طراحی صفحه کلید، باعث میشود که iPad Pro روی صفحه کلید، حالتی شناور داشته باشد. این امر کاربر را قادر میسازد تا زاویه دید مناسبی با آیپد ایجاد کند.

تصاویر منتشر شده از طرح مقدماتی صفحه کلید جادویی، نشان میدهد که آیپد روی دو لولا در انتهای بالایی صفحه کلید قرار گرفته است. همان طور که پیش تر هم بدان اشاره شد، متحرک بودن این صفحه امکان تنظیم زاویه را فراهم می آورد.

طراحی جدید Magic Keyboard

صفحه کلید جادویی آیپد

مطابق این طراحی، صفحه کلید جادویی همراه با آیپد به جلو و عقب میرود. لذا به کاربر این امکان را میدهد تا به راحتی زاویه دید مناسب خود را تنظیم کند. علاوه بر آن این صفحه کلید یک لایه دیگر را زیر خود پوشش میدهد. این امر نیز به آیپد اجازه میدهد تا مانند یک لپ تاپ تا شود. اپل به دنبال این ثبت اختراع جدید خود، مدعی است که : طراحی جدید، تنظیم پذیری کلی زاویه دید، افزایش پایداری سیستم در زوایای دید بالا، باز و بسته شدن همانند یک لپ تاپ، وزن سبک تر و نیاز به قطعات کم هزینه تر را ارائه میدهد.

صفحه کلید جادویی آیپد

اگر چه اپل این طرح جدید را به ثبت رسانده است. اما هنوز مشخص نیست که آیا این شرکت قصد ساخت و عرضه نهایی محصول را دارد یا خیر. همان طور که میدانید بسیاری از شرکت های فناوری طرح های جدید را به نام خود ثبت میکنند اما هرگز دست به تولید آن نمیزنند. به همین سبب هنوز نمیدانیم برنامه اپل برای مورد یاد شده چیست.