شیا‍ئومی گوشی های آنر 9 ایکس پرو و ویو 30 پرو را رونمایی کرد

آنر در ابتدا یک شرکت زیرمجموعه ی شرکت هواوی بود که بعد ها اعلام استقلال کرد و در حال حاضر این شرکت مجبور است تا محصولات را خود را بدون پشتیبانی از برنامه ی گوگل پلی روانه ی بازار کند. در حال حاضر می بینیم که این شرکت در تلاش است تا ویژگی های خاص خود را بسازد تا بتواند کاربران را به سمت خود بکشاند. هم اکنون این شرکت گوشی های آنر 9 ایکس پرو و ویو 30 پرو را رونمایی کرد. در ادامه مشخصات ریز این دو گوشی را شرح داده ایم.

صفحه نمایش

گوشی آنر 9 ایکس پرو از یک صفحه نمایش 6.59 اینچی با فناوری IPS و رزولوشن Full HD پلاس بهره برده است و گوشی آنر ویو 30 پرو دارای صفحه نمایش 6.57 اینچی با زرولوشن Full HD است.

پردازنده

آنر 9 ایکس پرو

آنر 9 ایکس پرو از پردازنده ی 810 کرین پشتیبانی می کند. این گوشی دارای رم 6 گیگابایت با حافظه ی داخلی 256 گیگابایتی است که می توانید به وسیله ی کارت حافظه 512 گیگابایتی آن را ارتقا دهید.

آنر ویو 30 پرو

آنر ویو 30 پرو از پردازنده ی 990 کرین پشتیبانی می کند. این گوشی دارای یک رم 8 گیگابایتی با دو نسخه ی متفاوت از حافظه است که نسخه ی اول دارای حافظه ی 128 گیگابایتی و نسخه ی دوم دارای حافظه ی 256 گیگابایتی است.

دوربین ها

آنر 9 ایکس پرو

دارای یک مجموعه ی سه گانه از دوربین ها در پنل پشتی است که دوربین اصلی در این مجموعه 48 مگاپیکسلی با دیافراگم 1.8 است و در کنار آن یک لنز واید 8 مگاپیکسلی با دیافراگم 2.4 و در نهایت یک سنسور عمق سنج 2 مگاپیکسلی وجود دارد. دوربین سلفی در این گوشی 16 مگاپیکسلی با دیافراگم 2.2 است.

آنر ویو 30 پرو

این گوشی از یک مجموعه ی سه گانه از دوربین ها در پنل پشتی بهره برده است که دوربین اصلی 40 مگاپیکسلی با دیافراگم 1.6 است و در کنار آن یک لنز تله فوتو 8 مگاپیکسلی با دیافراگم 2.4 و بزرگنمایی نوری 3 برابری و در آخر یک لنز 12 مگاپیکسلی واید با دیافراگم 2.2 وجود دارد. دوربین سلفی در این گوشی دو گانه است که دوربین اصلی آن 32 مگاپیکسلی با دیافراگم 2.0 است و در کنار آن یک لنز 8 مگاپیکسلی واید با دیافراگم 2.2 وجود دارد.

باتری

گوشی آنر 9 ایکس پرو دارای باتری با ظرفیت 4000 میلی آمپر ساعتی است و گوشی آنر ویو 30 پرو کمی بیشتر از انر 9 ایکس پرو است که ظرفیت آن 4100 میلی آمپر ساعتی است.

قیمت و دسترسی

آنر ویو 30 پرو

تا به الان قیمت دقیقی برای گوشی انر ویو 30 پرو اعلام نشده است اما شرکت آنر اعلام کرده است که این گوشی از ماه مارس در کشور روسیه در دسترس خواهد بود. این گوشی تا به الان در چهار رنگ آبی، مشکی، نارنجی و

آنر 9 ایکس پرو

گوشی آنر 9 ایکس پرو تا به الان تنها در دو رنگ مشکی و صورتی تولید شده است و قیمت حدودی آن 249 یورو اعلام شده است. آنر 9 ایکس پرو از ماه مارس 2020 در کشور های آلمان، فرانسه،هلند، مالزی و عربستان سعودی در دسترس همگان خواهد بود.

سایر قابلیت ها

هر دو گوشی دارای جک هدفون 3.5 میلی متری و موج FM رادیو هستند.

خلاصه توضیحات