تراشه اسنپدراگون 898
شیائومی 12 اولین گوشی با تراشه قدرتمند اسنپدراگون 898

شیائومی 12 اولین گوشی با تراشه قدرتمند اسنپدراگون 898 خواهد بود

یکی از افشاگران قابل اعتماد Digital Chat Station مدعی است که دو کمپانی شیائومی و موتورلا قصد دارند اولین گوشی مجهز به تراشه اسنپدراگون 898 را تولید و عرضه کنند. وی در صحبت های خود بیان کرده است که موتورلا قصد دارد گوشی جدید خود را تا پایان سال جاری معرفی کند. اما ظاهرا شیائومی، بار دیگر در استفاده از تراشه اسنپدراگون 898 پیشگام خواهد بود.

تراشه اسنپدراگون 898

در این راستا یکی دیگر از افشاگران IceUniverse، امتیازات Geekbench تراشه اسنپدراگون 898 آینده را به اشتراک گذاشته است. این اطلاعات حاکی از آن است که تراشه اسنپدراگون 898 حدود 15 درصد بهتر و بالاتر از اسنپدراگون 888 و حدود 5 درصد بهتر از +888 میباشد. البته این تست بر روی سخت افزار غیر نهایی اجرا شده است. بنابراین امکان دارد تراشه جدید، در واقعیت بهتر عمل کند.

طبق روال هر ساله، کوالکام تراشه پرچم دار جدید خود را در اولین روزهای دسامبر عرضه میکند. در سه سال گذشته، مدیرعامل شیائومی در همان صحنه ظاهر شده و تعهد سازنده به آن را تایید کرده است. با این حال با شایعه تاخیر سامسونگ در عرضه گلکسی S22 تا فوریه 2022، ممکن است موتورلا، از دومین رقیبی که قصد دارد از تراشه اسنپدراگون 898 استفاده کند، پیشی بگیرد.

تراشه اسنپدراگون 898

مروری بر مشخصات احتمالی گوشی های سری 12 شیائومی

با توجه به اطلاعاتی که از شبکه مجازی چینی Weibo منتشر شده است، شیائومی قصد دارد در سال آینده، دو پرچم دار را با دوربین های سه گانه 50 مگاپیکسلی روانه بازار کند. طبق شایعاتی که اخیرا دست به دست میشود، لنز اصلی، لنز فوق عریض و لنز تله فوتو؛ هر سه 50 مگاپیکسلی خواهند بود. به همین سبب طبیعتا فیلم برداری و ثبت عکس با کیفیت بسیار بالاتری میسر خواهد شد.

گفته میشود پرچم دار سری 12 شیائومی، احتمالا طراحی مشابهی با شیائومی سیوی خواهد داشت. پنل پشتی گوشی های سری 12 این برند از متریال سرامیک ساخته خواهد شد. که علاوه بر مقاومت بالا، جلوه بصری بسیار زیبایی را سبب میشود. این گوشی به تراشه بسیار قدرتمند Snapdragon 898 مجهز خواهد شد.

شیائومی 12

در مورد صفحه نمایش، گوشی شیائومی 12 اولترا دارای نرخ تجدید تطبیق LTPO میباشد. به این معنی که به شکل خودکار و بسته به استفاده کاربر، نرخ نوسازی صفحه نمایش بین 1 تا 120 هرتز تنظیم میشود. مثلا وقتی کاربر مشغول اجرای یک بازی است، نرخ نوسازی روی 120 هرتز تنظیم میشود. تا بازی به شکلی روان اجرا شود. متقابلا به هنگام وبگردی یا اسکرول در صفحات مجازی نرخ نوسازی کاهش پیدا میکند. این قابلیت به مصرف بهینه باتری کمک شایانی خواهد کرد.