دوربین 200 مگاپیکسلی
گوشی های شیائومی و موتورلا، پیشگام در دوربین 200 مگاپیکسلی!

گوشی های شیائومی و موتورلا، پیشگام در دوربین 200 مگاپیکسلی!

شایان ذکر است که سامسونگ در دهه گذشته پیشرفت های زیادی را در بخش حسگر های دوربین موبایل به خود دیده است. معرفی سنسورهای دوربین 64 مگاپیکسلی و راه اندازی لنز دوربین 108 مگاپیکسلی از دستاوردهای قابل توجه این کمپانی در سال های اخیر بوده است. پس از یکسری از گمانه زنی ها سامسونگ در ماه سپتامبر سال جاری از اولین سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP1 رونمایی کرد. جالب است بدانید که این سنسور به عنوان اولین بار در جهان رونمایی شده است!

Ice Universe مدعی است که در اوایل سال آینده، تعدادی از گوشی های موبایل به این حسگر دوربین 200 مگاپیکسلی مجهز خواهند شد. اما گوشی های سامسونگ گلکسی فعلا در این لیست قرار ندارند! به همین دلیل این خبر با شایعه سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی گوشی گلکسی اس 22 در تضاد است.

جزئیات بیشتر

طبق گفته Ice Universe، موتورولا اولین شرکتی خواهد بود که از سنسور 200 مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد. پس از کمپانی موتورولا، دومین شرکت یعنی شیائومی در نیمه دوم سال 2022 از دوربین 200 مگاپیکسلی ساخت سامسونگ، در گوشی هایش بهره خواهد برد. ظاهرا سامسونگ تا سال 2023 از این سنسور دوربین در گوشی های خود استفاده نخواهد کرد. به همین دلیل Galaxy S23 Ultra میتواند اولین گوشی باشد که به سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP1 سامسونگ مجهز میشود.

موتورولا قبلا گوشی های موبایلی با دوربین 108 مگاپیکسلی عرضه کرده است. که از این میان میتوان به گوشی های Moto G60، Moto Edge 20، Moto Edge 20 Fusion و Moto Edge 20 Pro  اشاره کرد. به رسم هر ساله، امسال نیز منتظریم تا بدانیم موتورولا چه شگفتی جدید را برای کاربران ارائه خواهد داد. در این راستا نیز شیائومی چندین گوشی با دوربین 108 مگاپیکسلی عرضه کرده است؛ با این حساب در سال آینده نیز شاهد اولین گوشی از برند شیائومی با دوربین 200 مگاپیکسلی خواهیم بود.

جزئیات سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ

سنسور ISOCELL HP1 یک لنز بزرگ 1/1.22 اینچی با وضوح 200 مگاپیکسل است. اندازه پیکسل اصلی در این لنز برابر با 0.64 میکرومتر میباشد. این دوربین قادر است حتی در نور بسیار کم نیز عکس هایی با وضوح و شفافیت بالا ثبت کند.

دوربین 200 مگاپیکسلی

گفته می‌شود این سنسور دوربین در شرایط روشن، تصاویر دقیقی را با دامنه دینامیکی گسترده ارائه میدهد. این لنز قادر است ویدئوهایی با وضوح 8K و با سرعت 30 فریم در ثانیه و همچنین ویدئوهایی اسلوموشن با وضوح 4K و با سرعت 120 فریم در ثانیه و با میدان دید وسیع ضبط کند!