شیائومی مسدود شدن گوشی هایش در ایران را تکذیب کرد

سخنگوی شیائومی: قفل شدن موقت گوشی های شیائومی برای بررسی احتمال قاچاق آن ها بود.

بالاخره پس از چندین روز شنیدن اخبار ضد و نقیض در خصوص مسدود و قفل شدن گوشی های شیائومی در ایران، کمپانی شیائومی پاسخ شایعات را داد.

گفته میشود گزارش شیائومی برای مسدود شدن گوشی های موبایل این برند در کشورهای کوبا، ایران، سودان، سوریه و کره شمالی هیچ بازار خاصی را هدف قرار نمیدهد. برند شیائومی مدعی است که اتفاق رخ داده، یک حکومت منطقه ای است که هدف آن جلوگیری از قاچاق از طریق بازار خاکستری میباشد. در این راستا سخنگوی شرکت شیائومی روز یکشنبه از گلوبال تایمز خواسته است که : “از امنیت داده های کاربران محافظت کنند.”

مسدود شدن گوشی هایش در ایران

گفتنی است که این بیانیه پس از آن منتشر شد که برخی از رسانه ها اذعان داشتند که شرکت شیائومی، گوشی های موبایل برند خود را در کشور های یاد شده، مسدود و قفل کرده است. در واقع این مناطق یاد شده، جاهایی هستند که شرکت شیائومی در آنها حضور رسمی ندارد.

در واقع سیاست صادرات برند شیائومی به مشتریان و کاربران خود این اجازه را نمیدهد که هیچ محصولی را به کشورهای ممنوعه یاد شده صادر کنند. با این حال، گزارش رسانه ها حاکی از آن است که بازار خاکستری در سال های اخیر رو به گسترش بوده است. لذا برای کاربران شیائومی بسیار رایج بوده که گوشی های برند شیائومی را از یک منطقه یا کشور خریداری کنند. سپس از آن در کشوری دیگر استفاده کنند.

جزئیات خبر

گفته میشود برخی از رسانه ها اقدام اخیر برند شیائومی برای مسدود و قفل کردن گوشی ها را به حوزه قضایی آمریکا نسبت داده اند. این افراد گمان میکنند که واشنگتن بر شرکت چینی تبار شیائومی فشار آورده است که گوشی های موبایل برند خود را در کشور ها و مناطق تحریم شده، مسدود کند.

مسدود شدن گوشی هایش در ایران

اما در مقابل، شیائومی به شکل رسمی اعلام کرده است که به طور موقت برخی از گوشی های موبایل را قفل کرده است تا در مورد قاچاق احتمالی که به امنیت اطلاعات کاربران و حقوق مصرف کنندگان لطمه میزنند، تحقیق کند. در این راستای سخنگوی رسمی برند شیائومی، اعلام کرده است که : ” تحقیقات به نتایج قابل توجهی رسیده است و اکنون میتوان قفل دستگاه هایی که در این جریان مسدود شده اند را، باز کرد. ”

مسدود شدن گوشی هایش در ایران

بر اساس گزارشی که توسط گارتنر منتشر شده است، در سه ماهه دوم سال 2021، محموله های گوشی های موبایل شیائومی، برای اولین بار در رتبه دوم بازار جهانی قرار گرفته است. گفتنی است که این امر با رشد سریع بازارهای خارج از کشور تقویت شده است. بر اساس داده های منتشر شده از اطلاعات شرکت تحقیقاتی Statcounter ، شیائومی همچنین حدود 15 درصد از سهم بازار کوبا را به خود اختصاص داده است.

در نهایت لازم به ذکر است که کاربران ایرانی هیچ نگرانی در مورد قفل شدن گوشی های شیائومی خود نداشته باشند. چرا که هدف این امر به شکل رسمی توسط شرکت شیائومی اعلام شده است. در واقع هیچ مشکلی برای گوشی های شیائومی شما در ایران به وجود نخواهد آمد. لذا گوشی های شیائومی خود را نفروشید!