شیائومی برای MIUI تغییرات زیادی را درنظر گرفته است

شیائومی قصد دارد MIUI را دگرگون کند

پوسته ی اختصاصی نرم افزاری شیائومی یعنی MIUI طرفداران و منتقدان زیادی دارد. اخیراً شایعاتی مطرح شده که شیائومی قصد دارد تغییرات عمده ای را بر روی این پوسته اعمال کند. برای بررسی هر چه بیشتر موضوع با دیجی بروز همراه باشید.

تاریخچه ی MIUI

نرم افزار اختصاصی شیائومی (MIUI) راه طولانی را از روز عرضه ابتدایی خود در سال 2010 طی کرده است. شیائومی MIUI را قبل از تولیدات سخت افزاری خود به راه انداخت. از آن روز تاکنون این پوسته ی اختصاصی اندروید پیشرفت های زیادی داشته. همچنین ویژگی های فراوانی را نیز به کاربران عرضه کرده و محبوبیت آن روز به روز افزایش پیدا کرده است. اما اخیراً به نظر می آید گزارشات ضد و نقیض فراوانی در مورد MIUI به گوش می رسد. ظاهراً این پوسته ی اختصاصی بر روی گوشی موبایل های مختلف عملکرد متفاوتی را از خود به نمایش می گذارد. به نظر این گزارشات به گوش مدیران بلند پایه در شیائومی رسیده و آنان را به تکاپو وا داشته است.

 

تشکیل تیم نجات شیائومی برای MIUI

کمپانی Xiaomi اعلام کرده که یک تیم اختصاصی تحت عنوان پیشگامان MIUI در چین تشکیل شده است. هدف این تیم جمع آوری بازخورد های کاربران پوسته ی اختصاصی شیائومی و حل مشکلات نرم افزاری آنان است. پس از تشکیل این تیم سخنگوی شیائومی در مصاحبه با خبرگزاری ها اهداف شرکتش را از این اقدام عنوان کرد.

“ما علاقه مندیم که ارتباط آنلاین خود را با کاربرانمان افزایش دهیم. به این صورت می توانیم دید عمیق تری نسبت به مشکلات احتمالی پیدا کرده و تجربه کاربری را بهبود ببخشیم”

سخنگوی شیائومی همچنین عنوان کرده که تیم پیشگامان MIUI دارای چندین عضو ارشد شیائومی نیز می باشد. این اعضا موضوعاتی مانند بررسی کیفیت، بهبود سخت افزار و غیره را به عهده خواهند داشت.

می یو آی عموماً به دو بخش عمده ی نسخه ی چینی و نسخه گلوبال تقسیم شده است. طبق اظهارات سخنگوی شیائومی اما فعالیت تیم MIUI محدود به نسخه ی چینی نخواهد بود.

“فرآیند کاری تیم پیشگامان MIUI محدود به کاربران چینی نخواهد بود. ما از تمامی بازخورد ها از هر کاربری در سراسر جهان استقبال می کنیم. به محض دریافت بازخورد ها و ایجاد هر گونه تغییرات احتمالی در می یو آی شما را در جریان خواهیم گذاشت.”

 

سخن آخر درباره MIUI شرکت شیائومی

اقدام شیائومی برای ایجاد یک تیم اختصاصی با محوریت نرم افزار در دنیای تکنولوژی بی سابقه نیست. سابقاً ال جی نیز مرکز به روز رسانی نرم افزاری خود را در آوریل 2018 به راه انداخته بود. ولی این مرکز نیز نتوانست راه حلی برای مشکلات متعدد ال جی در بازار گوشی های هوشمند باشد. اما تفاوت زیادی بین وضعیت شیائومی در بازار امروزی با ال جی در بازار سال 2018 وجود دارد. به همین دلیل نظر میرسد این ابتکار عمل شیائومی برای چینی ها مثمر ثمر واقع شود.