شیائومی با دوربین پریسکوپی خود چه مزایایی را در اختیار ما قرار می دهد؟
شیائومی با دوربین پریسکوپی خود چه مزایایی را در اختیار ما قرار می دهد؟

در واقع در بین دوربین هایی که وجود دارند شیائومی یکی از برندهای خوش نام است که حالا با دوربین پریسکوپی خود تحولی عظیم را در دنیای ارتباطات به وجود می آورد.

دوربین ها در گوشی شیائومی یکی از اولویت های طراحان قرار دارند، بنابراین می توانیم به صورت واضح اشاره نماییم که ذره ای تغییر در وضعیت آن شاید شرایط را برای خرید بیشتر هم فراهم آورد. یکی از بهترین گوشی های حال حاضر را می توانیم به شیائومی می 10 لایت نسبت دهیم.

دوربین پریسکوپی در واقع یکی از دوربین های بسیار باکیفیت بوده که لنز آن با حالت پریسکوپی که دارد فعالیت خود را انجام خواهد داد. پریسکوپ نوعی بزرگنمایی است.  اما شاید بد نباشد تا ما دقت بیشتری را در روند اجرایی این کار داشته باشیم. پریسکوپ می تواند آن فاصله کانونی مجاز را نیز طراحی نماید. این فاصله معمولاً کمبودهای بین لنز گوشی و در نهایت حسگر اصلی را جبران خواهد کرد. پس از تنظیمات نهایی تصویر به ثبت خواهد رسید.

گوشی هایی که در حال حاضر در بازار موجود هستند  به دلیل آنکه نسبت به قسمت پشت کمی برآمده تر می باشند نیاز است تا تغییر کنند. زیرا این برآمده بودن میتواند فاصله ی کانونی در لنزها را کمتر از حد معمولی کند. دوربین هایی که روش پریسکوپ طراحی می شوند می توانند به معنای واقعی تغییرات را اعمال کنند. نور در این دوربین ها از یک مسیری به صورت انحرانی عبور خواهد کرد.

این انحراف زاویه را تا حدود 90 درجه تغییر خواهد داد تا انعکاس آن صورت پذیرد. در نهایت وجود منشور توانایی آن را دارد تا فاصله کانونی نهایی را تغییر دهد. این فاصله هرچه بیشتر شود به نفع شما خواهد بود. همچنین لرزش مربوط به دست شما هم به این روش از بین خواهد رفت. لنز پریسکوپی به 5 تکه اصلی تقسیم خواهد شد.

پنج تکه لنز هریک یک لنز محسوب می شوند که توانایی زیادی برای تصویربرداری ایجاد خواهند کرد. بنابراین در طراحی این دوربین جزئیات خاصی در نظر گرفته شده است. شاید دلیل ضخیم بودن آن نسبت به سایر دوربین ها عملکردی است که در نهایت می تواند در اختیار شما قرار دهد. به همین دلیل بخش پشتی دوربین در می 10 کمی حالت برآمدگی هم دارد. تفاوت مهم دیگری که وجود دارد در رابطه با نازکی آن خواهد بود.

 از خوبی های دیگر مربوط به این گوشی می توانیم به قیمت بسیار مناسب آن اشاره نماییم. با وجود چنین کیفیتی چنین تغییری در کوچک شدن سایز بسیار جالب خواهد بود. بزرگ نمایی توسط دوربین مورد نظر به حدود 5 برابر یشتر از قبل باز می گردد. فاصله ی کانونی مربوط به آن 122 میلی متر می باشد. اما این خصوصیات در یک فضای بسیار کوچک جا شده است. این فضا تنها 9.7 میلیمتر خواهد بود.

سیستم عامل کاربردی در گوشی شیائومی از نوع اندرویدی 10 بوده و فضای ذخیره سازی نهایی آن هم می تواند با 8 گیگابایت وعلاوه بر آن حافظه های دیگر نظر شما را جلب نماید. باتری به کار رفته شاید کمی ضعیف باشد که یکی از دلایل قیمت پایین آن بشمار می رود و این باتری ۴،۱۶۰ میلی آمپر خواهد بود.