شرکتOppo
شرکتOppo می‌خواهد یک جایگزین واقعی در بازار بریتانیا باشد

شرکتOppo در رتبه ی چهارم تولید گوشی هوشمند پس از اپل سامسونگ و هواوی قرار گرفت

طبق گزارش techradar، آقای کوین چو در رابطه با شرکتOppo توضیح می‌دهد که چگونه می‌خواهد ویژگی‌های خاص برای طراحی و فناوری ارائه دهد که دیگر برند ها آن را ندارند.

شرکت Oppo ممکن است به اندازه اپل و سامسونگ یا حتی هوآوی برای مصرف کنندگان بریتانیایی آشنا نباشد، اما جایگاه آن به عنوان چهارمین سازنده بزرگ گوشی های هوشمند در جهان قابل احترام است. به گفته گارتنر، این سازنده چینی سهم 10.2 درصدی بازار جهانی را دارد که با نرخ شگفت انگیز 42.4 درصدی رشد داشته است.

شرکتOppo

اوپو همانند شرکای خود ویوو و شیائومی، به‌طور سنتی به دلیل وجود گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه و سرشار از ویژگی‌های متمایز، روز به روز با افزایش تقاضای شدید در کشور چین و سایر بخش‌های آسیا مواجه می شود. گویا بخش غربی اروپا گامی مهم برای رشد منطقی اوپو خواهد بود.

گوشی های Oppo برای اولین بار در ژانویه سال 2019 میلادی در کشور بریتانیا عرضه شدند. صاحبان اوپو امیدوار بودند بازار تحت سلطه ی تعداد کمی از تولید کنندگان گوشی را مختل کنند.

استراتژی آقای کوین چو در بریتانیا و ایرلند

با این حال، به نقل از TechRadar Pro، استراتژی کوین چو در رابطه با رقابت در کشور های بریتانیا و ایرلند، صرفاً بر اساس ارزش برند نیست؛ بلکه این شرکت می‌خواهد فناوری‌ها و ویژگی‌های خاصی برای طراحی ارائه دهد که سایر فروشندگان آن را ندارند.

نوآوری دستگاه

کوین چو توضیح می دهد: «بازار بریتانیا یکی از بازارهای آگاه به برند است. برای اکثر تازه واردها، ارائه ارزش یا مشخصات یک سوال مهم است. برای ما، به عنوان یک برند، ارزش دادن به پول تنها راه موفقیت نمی تواند. ما احساس می کنیم زمانی که در دو مورد فناوری و طراحی زیبا، نسبت به رقبایمان بسیار متمایز رفتار می کنیم. «این در مورد جایگزینی مناسب در بازاری است که به طور سنتی توسط برندهای دیگر مختل نشده است. ما با ارائه گزینه های مختلف و فناوری های جدید گام های بزرگی برای نفوذ به بازار برداشته ایم».

وی در ادامه می گوید: «همه رقبای ما نوآوری می‌کنند، اما ما معتقدیم  که باید ویژگی‌هایی که واقعاً برای زندگی مردم اهمیت دارند، ارائه دهیم.»

وجه تمایز اوپو با رقابایش از نظر کوین چو

آقای چو با استناد به ویژگی‌های یکپارچه در طراحی محصولات شرکتOppo، ویژگی‌های خاص گوشی‌های اخیر اوپو را ستایش می‌کند و ادعا می‌کند که قابلیت های جدیدی مانند: شارژ سریع، عمر باتری کم و تجربه‌های بصری همه‌جانبه، چیزی است که تنها اوپو می‌تواند آن ها را ارائه دهد.

از نظر کوین چو، راه اندازی قابلیت پشتیبانی از اینترنت 5G نیز یک فرصت است. اگرچه سامسونگ مطمئن شد که این یک گزینه برای کاربران اولیه است، اما ورود دیرهنگام گوشی آیفون سازگار با نسخه 5G و مشکلات مستند هوآوی به این معنی بود که شکافی برای سازندگان دیگر وجود دارد.

شرکتOppo

شرکتOppo یکی از دستگاه های راه اندازی شبکه 5G EE را ارائه کرد. با این حال، چو هنوز 5G را به عنوان محرک اصلی فروش نمی بیند. وی آن را یک توسعه به صورت طبیعی می‌داند که با ارائه خدمات اپراتورها و ظهور موارد استفاده جدید، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

او با استناد به عواقب اجتناب ناپذیر این همه گیری در استقرار و پذیرش 5G می‌گوید: «در دو یا سه سال گذشته در مورد اینترنت 5G [در صنعت] سر و صدای زیادی وجود داشت، اما اکنون تقریباً شروع به رسیدن به نقطه اوج کرده‌ایم و در آن فراگیر خواهیم بود.»

گسترش کسب و کار شرکتOppo

نو آوری در گوشی ها تنها بخشی از معادله ی پیشرفت هستند. بخش دیگر به بازاریابی و عملیات تجاری اختصاص دارد.

نقش کوین چو در توسعه کسب و کار اوپو در بریتانیا

چو در دو سال و نیم گذشته ریاست عملیات اوپو در بریتانیا را بر عهده داشته است. وی تجربه های زیادی در زمینه استراتژی‌های تبلیغاتی، از طریق توسعه‌های مشابه در استرالیا، نیوزلند و سایر بخش‌های اروپا، به دست آورده که می‌توان آن را برای بازار بریتانیا تکرار و سفارشی سازی کرد.

او توضیح می‌دهد: «اینها نمونه‌های عالی از چگونگی درک قوی رفتار مصرف‌کننده در بازار هستند. ما به عنوان یک شرکت جدید برای شیائومی، با آگاهی کمی از رند های تجاری به همراه کمی شک وارد این صنعت شدیم، بنابراین شما باید این اعتبار و اعتماد را ایجاد کنید.

ما اعتبار خود را از طریق یک رویکرد عمل‌گرایانه در میان مردم ایجاد کرده‌ایم که تنها شامل یک فناوری عالی نیست، بلکه تمایل به مصالحه را نیز شامل می‌شود.

برند Oppo UK این چشم انداز را دارد که راحت ترین شرکت برای شراکت با آن باشد. خواه نحوه ارائه، عرضه، تامین مالی یا نحوه ورود به بازار باشد. هر شش ماه، زمانی که برنامه بازاریابی خود را تدوین می‌کنیم، [این فلسفه] را در مرکز قرار می‌دهیم و شرکای خود را وارد آن فرآیند می‌کنیم تا آن وابستگی را به عنوان شریک ایجاد کنیم.»

شرکتOppoاقدامات شرکتOppo در جهت تقویت روابط بین شرکا و مشتریان

شرکت Oppo برای تقویت روابط بین شرکا و مشتریان و بومی‌سازی برند، از سال 2019 اندازه تیم بریتانیا و ایرلند خود را دو برابر کرده است. او می‌گوید: «گسترش حضور [بریتانیا] نه تنها به ما توانایی و منابع بیشتری می‌دهد، بلکه به ما آشنایی با یک فرهنگ محلی می‌دهد». اگر به ساختار تیم ما نگاه کنید، 70 درصد از کارکنان ما در واقع از بریتانیا و ایرلند هستند. ما معتقدیم که با ایجاد یک تیم محلی می‌توانیم با بازارهای محلی تعامل و ارتباط مناسبی برقرار کنیم.»

حامی های شرکتOppo

اوپو علاوه بر حمایت های مالی بین المللی، مانند: شورای بین المللی کریکت (ICC) و باشگاه بارسلونا، با یکی از معروف ترین املاک در ورزش بریتانیا با نام ویمبلدون شریک شده است. ارتباط با چنین تورنمنت معتبری برای افزایش آگاهی و اعتبار بیشتر طراحی شده بود.

چو می‌گوید: «ویمبلدون در زمینه مشارکت بسیار حساس است و همکاری ما فراتر از داشتن لوگو در کنار برند Oppo است. برای حامی مالی ویمبلدون، نشان دادن آنچه ما به عنوان یک برند به مصرف کننده بریتانیایی هستیم، مهم است.

شرکتOppo

جاه‌طلبی‌های اوپو در بریتانیا فراتر از گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌ها و لوازم جانبی متصل است. بازار کسب و کار نیز چیزی است که پس از بلوغ اوپو، آن را دنبال خواهد کرد. اما نمی‌توان از اندازه چالشی که در بازار بریتانیا با آن روبه‌رو است،فرار کرد. زیرا بازار بریتانیا همان جایی است که تنها شرکت هواوی در سال‌های اخیر موفق شد دو قطبی اپل و سامسونگ در بازار را بشکند.

بنابراین کوین چو چگونه موفقیت را تعریف می کند؟

اولین قدم این است که به جایگزین رقبای قدرتمندتان در بازار تبدیل شوید و از آنجا شروع کنید.

چو در این راستا پیشنهاد می‌کند: «فکر نمی‌کنم هیچ‌وقت سقفی وجود داشته باشد [اما] فکر می‌کنم خودمان را به‌عنوان سومین جایگزین در بازار تثبیت کنیم». ما می‌ خواهیم مطمئن شویم که نه تنها به‌عنوان یک چشم‌انداز ، بلکه در طولانی‌مدت در اکوسیستم فناوری به صورت گسترده‌تر در بریتانیا حضور یابیم و فناوری متفاوتی را ارائه کنیم که برای مصرف کنندگان مهم باشد.»