شرکت هواوی از اقدامات اخیر آمریکا گله مند است!
شرکت هواوی از اقدامات اخیر آمریکا گله مند است!

آمریکایی ها در روزهای اخیر فشار بیشتری را برای شرکت هواوی در نظر داشته اند تا از فعالیت آن جلوگیری نمایند به همین دلیل رئیس شرکت از این اقدامات گله مند است.

اگر دنبال کننده خبرهای مربوط به شرکت هواوی باشید در روزها و هفته های اخیر خبرهای متنوعی از جنگ بین آمریکا و هواوی به گوش می رسد. آمریکایی ها با این که در وضعیت مناسبی قرار ندارند و ویروس کرونا روزانه افراد زیادی را به کام مرگ می کشاند، اما هنوز هم بر سر تحریم های خود پابرجاست و هیچ گاه از آنها دست نمی کشد. در حال حاضر تحریم خود را علیه هواوی برای سال دیگر تمدید نموده است.

هواوی تهدید امنیتی برای آمریکایی ها

دلیلی که ترامپ برای تمدید تحریم های علیه هواوی در نظر دارد به این دلیل است که شرکت هواوی می تواند با تولیدات خود یک تهدید برای امنیت کشور باشد. بنابراین در تلاش است تا بتواند فعالیت آن را در آمریکا تحریم نماید. به دلیل آنکه تراشه های مربوط به انواع محصولات هواوی از آمریکا تأمین می شود در پی این تحریم تولید و عرضه مربوط به آنها هم نسبت به گذشته بسیار کمتر شد. این موضوع برای چینی ها بسیار نگران کننده است.

بیانیه رئیس شرکت هواوی به ترامپ

در این راستا بیانیه های متعددی از سوی هواوی ارائه شد که کار ترامپ را یک حرکت مستبدانه می دانند و وجود آن را برای همه ی جهان بخصوص برای صنعت مضر هم تلقی کرده اند. رئیس فعلی شرکت هواوی از این کار آمریکایی ها گله مند بوده و در واقع به کاهش شدید تولید و فروش محصولات و ضررهای مالی بزرگ آن اشاره دارد.

در بیانیه ای که از سوی رئیس این شرکت منتشر شده به مهلک بودن این ضربه از سوی ترامپ به شرکت هواوی خبر می دهد. اکثر قراردادهای بزرگ با چنین وضعیتی به حالت تعلیق درآمده و برخی هم از بین خواهند رفت. با این وضعیت نیاز است تا راه حلی وجود داشته باشد که بتوان از مشکلات مالی بعدی آن پیشگیری نمود.

چنین شرایطی موجب شد تا شرکت هواوی استراتژی خود را تغییر دهد و خودکفایی را جایگزین کند. این وابستگی به آمریکا به همین دلیل می توان ضرر بزند زیرا قطعات مختلفی از آن کشور تهیه می شود. بنابراین اگر این قطعات با بهترین دانش ها در چین ساخته شود به راحتی می توان اقدامات تحریمی ترامپ را باطل کرد.

لغو قرارداد بزرگ 700 میلیون دلاری با هواوی

یکی از راه حل هایی که از سوی هواوی نیز وارد بررسی شد بستن قرارداد با کمپانی TSMC بوده تا بتواند تراشه های خود را بجای آمریکا از آنجا تأمین نماید. در این بین آمریکا وارد عمل می شود و این قرارداد را لغو می کند.

با توجه به وابسته بودن اکثر شرکت ها به آمریکایی ها نیاز است تا تأیید آنها را نیز دریافت نمایند. به همین دلیل باید بررسی ها دقیق تر شوند. از همین رو شرکت TSMC با رد تأیید توسط کشور آمریکا به ناچار فعالیت خود را لغو نموده است.