آواتارهای سه بعدی اینستاگرام
شرکت متا آواتارهای سه بعدی را به استوری اینستاگرام اضافه میکند

آواتارهای سه بعدی به اینستاگرام، فیسبوک و سایر پلتفرم های متا اضافه می شود

به نقل از gadets360، متا آواتارهای سه بعدی را به اپلیکیشن های خود مثل فیسبوک، اینستاگرام و Quest VR اضافه کرده است. آواتارهای سه بعدی اینستاگرام به دایرکت، استوری و فید پست ها اضافه می شود. با این امکان کاربران میتوانند در بخش ویرایش پروفایل، به آواتارهای خود حالت انیمیشنی و سه بعدی اضافه کنند. همچنین در استوری ها نیز میتوانند با کمک این آواتارها محتوا تولید کنند. علاوه بر آن متا امکانات ویژه ای را به این آواتارها اضافه کرده است. برای مثال کاربران معلول نیز میتوانند از ویلچر و یا سمعک نیز برای ویرایش آواتار خود استفاده کنند. این قابلیت هم اکنون برای کاربران کشورهایی مثل: ایالات متحده، کانادا مکزیک و … وجود دارد.

جالب است بدانید که متا طی ایجاد یک همکاری با لیگ ملی فوتبال آمریکا یعنی NFL، از تیشرت های تیم فوتبال استفاده میکند. بنابراین کاربران میتوانند آواتارهای خود را با پیراهن های سینسیناتی بنگال یا لس آنجلس رامز بپوشانند.

قضیه ی آواتارهای 3D متا برای اینستاگرام و فیسبوک چیست؟

این گزارشات توسط آیگریم شورمن، مدیرکل آواتارها و هویت در وبلاگ رسمی متا منتشر شده است. غول رسانه های اجتماعی یعنی متا، آواتارهای به روز شده ی خود را برای فیسبوک و جدیدا برای اینستاگرام منتشر کرده است. همانطور که قبلا نیز گفتیم کاربران میتوانند از آواتار 3D خود که انیمیشنی بوده و از نظر ظاهری شباهت بسیاری با خود فرد دارند، در استوری اینستاگرام و یا پروفایل خود و همچنین پست ها استفاده کنند.

آواتارهای سه بعدی اینستاگرام

در فیسبوک نیز کاربران میتوانند تا آواتار دیگری از خود بسازند و برای تصویر نمایه فیسبوکشان استفاده کنند. جالب است بدانید که برای اپلیکیشن دیگری از متا که Quest VR نام دارد؛ کاربران میتوانند سومین آواتار خود را بسازند. البته کاربرانی که از قبل در پلتفرم های مذکور آواتار دارند، میتوانند از طریق ویرایشگر خود اپلیکیشن، آواتار خود را به سه بعدی تغییر دهند.

جزئیات بیشتر در مورد 3D Avatars

همانطور که گفتیم آپدیت جدید برای آواتارهای سه بعدی، امکان انتخاب سمعک و یا ویلچر را نیز فراهم میکند. این ویژگی ها در قالب یک استیکر بوده و با انتخاب آن ها به آواتار اضافه می شود. این حرکت جالب از متا برای جلب کاربران معلول است. علاوه بر آن آواتارهای مذکور برای چهره بانوان خطوط ظریف و آرایش نیز اضافه میکند! متا می گوید که در سال 2022 طی آپدیت های آتی قصد دارد تا امکانات بیشتری به ویرایشگر آواتار اضافه کند.

علاوه بر آن متا اعلام کرده که به مناسبت جشن Super Bowl LVI که قرار است در 13 فوریه برگزار شود با NFL همکاری کرده است. کاربران می توانند به مناسبت این جشن از پیراهن های تیم های سینسیناتی بنگالز و لس آنجلس رامز تا تاریخ 28 فوریه استفاده کنند. البته کاربران بی طرف نیز میتوانند از پیراهن های Super Bowl LVI برای آواتارهای خود استفاده نمایند.