شبکه شاد چیست؟
شبکه شاد چیست؟

شاید در حال حاضر از گوشه و کنار نام شبکه جدید به نام شبکه شاد را شنیده باشید، اما اطلاعاتی از آن نداشته باشید.

در حقیقت شبکه ای که از آن یاد می شود برای تدریس و ارتقا توان تحصیلی تمامی دانش آموزان پایه گذاری شده که به عنوان یک شبکه اپلیکیشنی فعالیت دارد. در حال حاضر بر اساس بررسی های انجام شده در خصوص نصب آن، در حدود 85 درصد دانش آموزان از آن بهره می برند. این شبکه می توان تمامی نکات موجود برای پیشبرد اهداف تحصیلی در هر درسی را بیان کند.

در اپلیکیشن شاد نیاز به ثبت نام بوده تا لیستی از دانش آموزان عضو را داشته باشند. در این بین دانش آموزانی هم هستند که به دلیل شرایط خاص والدین خود همانند نداشتن گوشی و … نمی توانند از این اپلکیشن استفاده کنند. بنابراین این دانش آموزان شناسایی شده و روش های جایگزین برای آنها در نظر گرفته می شود تا همانند سایر دانش آموزان بتوانند از تدریس لذت ببرند و اطلاعات خود را افزایش دهند.

در حال حاضر با توجه به آنکه در شرایط اپیدمی کرونا قرار داریم و از اسفندماه تمامی مدارس تعطیل شده اند، نباید وقت خالی دانش آموزان هدر برود. به همین دلیل تمامی تدریس ها به صورت آنلاین برگزار می شود. این تدریس ها از طریق گروه های موجود برای مدارس و کلاس ها در فضای مجازی، شبکه آموزش و همچنین اپلیکیشن شاد انجام می شود. اما این اپلیکیشن به دلیل سرتاسری بودن از کیفیت بهتری برخوردار است.

در اپلیکیشن شاد که به صورت  یک شبکه گسترده از معلمان و دانش آموزان بوده، تدریس بر پایه اصول مدرسه انجام می شود. در این صورت هر نوع تدریس بی فایده و بی هدف و متفرقه ای هم حذف خواهد شد. مطالب هدفگذاری شده به دانش آموزان ارائه می شود. همانند یک سال تحصیلی زمان آغاز و پایان آن مشخص شده و در نهایت از طریق امتحان نمره نهایی دروس مشخص خواهد شد.

 بنابراین در این حالت دانش آموزان از یک سال تحصیلی خود عقب نمی ماند و به صورت کشوری این تدریس انجام می شود.

این شبکه از سوی تیم های بازرسی مربوط به سیستم فناوری و همچنین آموزش و پرورش بررسی می شود تا مشکلات احتمالی از بین برود. این شبکه از تاریخ 21 فروردین برای زمان باقی مانده از سال تحصیلی راه اندازی شد. شاید در ابتدای کار کمی اختلال وجود داشته باشد اما همانند هر اپلیکیشنی می توان در زمان کوتاه رفع نمود. تعداد کاربران این اپلیکیشن بسیار زیاد است و چنین اختلالاتی طبیعی خواهد بود.

متأسفانه این اپلیکیشن تنها بر روی اندروید کارایی دارد. اما والدینی که از گوشی با سیستم عامل اندروید بهره می برند نگران نباشند. نسخه ای با کمک وب طراحی شده تا از آن طریق برقراری ارتباط پایا صورت پذیرد. ثبت نام و عضویت در این شبکه گسترده هیچ هزینه ای ندارد، تنها نیاز است تا مراحل درخواستی به ترتیب طی شود. حتی استفاده از این اپلیکیشن نیازی به اینترنت پولی ندارد.

از این پس در زمانی که تعطیلات طولانی برای مدارس به وجود می آید، معلمان می توانند ادامه تدریس خود را از طریق اپلیکیشن شاد انجام دهند.