شایعات جدید آیفون 15
شایعات جدید آیفون 15 خبر از وجود دوربین تله فوتو 5X می دهد

شایعات جدید از آیفون 15 خبر از بهره مندی این گوشی از دوربین تله فوتو با زوم 5 برابری می دهد

در حالی که هنوز خبری از زمان عرضه آیفون 14 نمی باشد، شایعات مختلفی از گوشی آیفون 14 به گوش می رسد. همچنین جالب است بدانید که شایعات جدیدی از آیفون 15 نیز رواج یافته است. گویا غول فاوری کوپرتینویی یعنی اپل، در حال کار بر روی لنز جدیدی برای دوربین گوشی آیفون 15 می باشد. این کمپانی در حال توسعه ی لنز تله فوتو است. گویا برای اولین بار قرار است شاهد لنز تله فوتو 5X در گوشی های آیفون 15 باشیم. به نحوی که آیفون 15 قرار است با دوربین تله فوتو 5X یعنی با قدرت زوم 5 برابری خودکار راهی بازار شود. گویا اپل در حال تست لنز تله فوتو با زوم 5 برابری بر روی گوشی آیفون 15 پرو می باشد. البته تا ماه می سال 2022 میلادی بایستی منتظر باشیم تا ببینیم چه کسی قرار است سازنده ی لنز تله فوتو 5X باشد.

شایعات جدید آیفون 15 با لنز تله فوتو 5X

بر اساس گزارشی که از 9to5Mac بدست آمده است، اطلاعات مربوط به گوشی آیفون 15 پرو توسط تحلیلگر معروف جف پو افشا شده است. با توجه به این که اپل هنوز هیچ اطلاعاتی در رابطه با زمان عرضه گوشی آیفون 14 و یا گوشی آیفون 15 تایید نکرده است، اما انتظار می رود که آیفون سری 14 اواخر سال 2022 میلادی راهی بازار شوند.

شایعات جدید آیفون 15با توجه به این که شایعات جدید آیفون 15 ینز به گوش می رسد، در صورت تایید قطعاتی مانند لنز دوربین تله فوتو، میتوانیم آیفون های رده بالا را با این قابلیت ببینیم. منظور از آیفون های رده بالا، گوشی آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرومکس است.

سازنده ی احتمالی لنز تله فوتو 5X

همانطور که گفتیم به طور قطع نمیتوان در رابطه با سازنده ی لنز تله فوتو 5X سخن کفت. اما احتمال قوی ای وجود دارد که تولیدکننده ی لنز تله فوتو 5X، شرکت Lante Optics باشد. البته انتظار می رود تنها 100 میلیون واحد لنز تله فوتو 5X تولید شود. این لنزها به صورت انحصاری در گوشی آیفون 15 پرو و پرومکس وجود خواهد داشت.

شایعات جدید گوشی آیفون 15

همانطور که میدانید لنزهای پریسکوپ، لنزهای جدیدی نمی باشند. چرا که در حال حاضر نیز در تعداد انگشت شماری از گوشی های اندرویدی قابل مشاهده است. به گفته ی منابع مختلف، لنز تله فوتو طویل میتواند به حالت افقی درون باریک ترین گوشی ها قرار گیرد.

سخن آخر

همانطور که گفتیم گوشی های اندرویدی چندین سال است که از این قابلیت استفاده میکنند، اما اپل طبق سنت قدیمی خویش، قبل از اجرای یک ویژگی خاص، آن را کامل میکند. بدین معنی که ارتقا میدهد تا صرفا به صورت انحصاری از آن در تولید گوشی های خویش استفاده نماید. با توجه به این که زمان عرضه آیفون 15 برای پایان سال 2023 گزارش شده است، لذا احتمال می رود که تا آن زمان گوشی های آیفون با این قابلیت راهی بازار شوند. چرا که زمان کافی برای تولید لنزهای پریسکوب تله فوتو با زوم 5 برابری وجود دارد.