شایعات توقف تولید Galaxy S21 FE

طبق گزارشات تولید Galaxy S21 FE متوقف شده. سامسونگ چه می گوید؟

شایعات ضد و نقیضی بین علاقه مندان به تکنولوژی در مورد پروژه Galaxy S21FE شرکت سامسونگ رد و بدل شده است. سامسونگ نیز بیانیه ی جدید خود را در این مورد منتشر کرده که به ابهامات موضوع می افزاید. در ادامه برای بررسی این موضوع با دیجی بروز همراه باشید.

بازار داغ شایعات

اولین بار آزانس خبری فناوری اطلاعات کره موسوم به ETNews خبر از توقف پروژه گوشی Galaxy S21FE داد. این آژانس خبری گزارش داد که به دلیل کمبود جهانی چیپست سامسونگ پروژه جدید خود را متوقف کرده است. اکنون مقامات سامسونگ در مصاحبه با بلومبرگ خبر داده اند که هیچ تصمیمی در مورد گوشی موبایل مذکور گرفته نشده است. کره ای ها در این مصاحبه به سوالات مطرح شده در مورد پروژه گلکسی S21 FE چنین پاسخ دادند.

ما نمی توانیم در مورد محصولات عرضه نشده به بازار توضیحی ارائه دهیم. گرچه تاکنون هیچ تصمیمی در مورد محصول یاد شده نیز گرفته نشده است.”

به تازگی ETNews خبر مربوط به گلکسی توقف پروژه ی اس21 فن ادیشن را از روی سایت خود حذف کرده است. این اقدام سایت خبری کره ای نیز سردرگمی ها را میان علاقه مندان به حوزه ی تکنولوژی بیشتر کرده است.

قحطی در بازار چیپست!

به گزارش ETNews سامسونگ تولید S21FE را به دلیل کمبود چیپست در بازارهای جهانی متوقف کرده. طبق ادعای ETNews، به نقل از منابع آگاه،  سامسونگ موضوع را به شرکای خود اعلام کرده است. و اذعان داشته که پروژه ی S21 FE مسقوط و سامسونگ سفارش قطعات این گوشی را متوقف کرده است. طبق گزارشات حاصله شرکای سامسونگ این مطالب را به عنوان انصراف سامسونگ از تولید این محصول تعبیر کرده اند.

سابق بر این سامسونگ فاش کرده بود که در  گوشی S21 FE  از چیپست اسنپدراگون 888 استفاده خواهد کرد. شرایط کنونی حاکی از کمبود این قطعه در بازار جهانی است. منبعی آگاه در حوزه ی صنعت تکنولوژی در مصاحبه با ETNews از مشکلات موجود در این پروژه پرده برداشت.

من خبر دارم که سامسونگ برای گوشی های تاشو خود از چیپست اسنپدراگون استفاده خواهد کرد. و دلیل توقف پروژه نبود عنصر نیم رسانا برای تولید چیپست است.”

آیا امیدی به زنده شدن پروژه S21 FE هست؟

روی کاغذ هنوز امید ها برای S21 FE زنده است. هر چند توقف تولید یک محصول پرچمدار موضوع کم اهمیتی نبوده و احتمالا زمان شروع دوباره طولانی خواهد بود. اگرچه می توان تصور کرد که سامسونگ توانایی جبران کمبود قطعه در بازار را داشته باشد. اما کولاکام ادعا کرده که معزل چیپست تا پایان سال 2021 پا برجا است. اینتل اما با نگاه بد بینانه تری اعلام کرده که کمبود چیپست تا چند سال آینده ادامه دار خواهد بود.

سخن آخر درباره S21 FE

گزارشات به این معنی نیست که نباید نفس های خود را برای رونمایی از S21 FE حبس کنید. هنوز احتمال آنکه سامسونگ گوشی زیبای خود را در سه ماهه سوم 2021 رونمایی کند وجود دارد. پیگیری های لحظه ای کما کان ادامه دارد. در دیجی بروز تلاش خواهیم کرد که شما را از آخرین اخبار مرتبط با Galaxy s21 FE با خبرسازیم. پس همچنان با ما همراه باشید.