گوشی گلکسی اس 22
شارژ 25 واتی گلکسی سری S22 شایعه است یا واقعیت؟

شارژ 25 واتی گلکسی سری S22 شایعه است یا واقعیت؟

شایان ذکر است که سامسونگ، در سه ماه اول سال 2022 از گوشی های گلکسی سری S22 رونمایی خواهد کرد. اخیرا شایعات متعددی در فضای مجازی دست به دست میشود که احتمالا شما هم آن را شنیده اید. این اخبار مبتنی بر این است که گوشی های پرچم دار سامسونگ، همچنان به شارژ سریع 25 واتی محدود خواهند شد!

همان طور که میدانید، امروزه بیشتر کمپانی ها برای گوشی های پرچم دار خود، از شارژر سریع و حتی فوق سریع 120 واتی استفاده میکنند. اما خبرهای متعددی، گویای آنند که گوشی های گلکسی سری S22 به شارژ 25 واتی مجهز خواهند شد. هنوز نمیدانیم این اخبار تا چه اندازه صحیح است؛ و اگر این امر صادق باشد، چه سیاستی پشت آن نهفته است.

طرح احتمالی گوشی گلکسی اس 22

برخی از رسانه های خبری، اخباری با این مضمون پخش کرده اند که Samsung Galaxy S22 Ultra از شارژ سریع 45 واتی یا بالاتر پشتیبانی میکند. اما از این سو، فهرست گواهی 3C که اخیرا فاش شده است، ادعا میکند که تمام نسخه های چینی گوشی های گلکسی سری S22 به شارژ 25 واتی مجهز خواهند بود. اگر این فرض درست باشد، حتی پرچم دار تمام عیار سامسونگ، یعنی گلکسی اس 22 اولترا، به شارژ 25 واتی محدود خواهد شد. که در مقایسه با گوشی های پرچم دار سایر برندها، بسیار کند است.

 گلکسی سری اس 21

البته اپل هم یکی دیگر از کمپانی هایی است که گوشی های آیفون خود را با سیستم شارژی با سرعت کند ارائه میکند. سامسونگ هم در این باب، شبیه به اپل عمل میکند. لذا در این راستا، هیچ یک از این برندها بر یکدیگر برتری ندارند.

جزئیات بیشتر

گفته میشود گوشی های سری S22 سامسونگ با دو تراشه کوالکام Snapdragon 898 و Exynos 2200 عرضه خواهند شد. احتمال میرود که شارژ 25 واتی به گوشی های گلکسی اس 22 با تراشه Snapdragon 898 محدود شود. و گوشی هایی که به تراشه Exynos 2200 مجهز میشوند، از شارژ سریع 45 یا 65 واتی بهره ببرند.

وب سایت 3C اخیرا گوشی های سامسونگ گلکسی سری S22 را با شماره مدل های SM-S9010 ، SM-S9060 و SM-S9080 جدا کرده و بیان کرده است که این شماره مدل ها مربوط به انواع چینی این گوشی ها هستند. این گوشی های یاد شده، از آداپتور شارژ Samsung EP-TA800 25W پشتیبانی می کنند.

 گلکسی سری اس 21

لازم به ذکر است که سامسونگ از آگوست سال 2019 یعنی از زمان معرفی گلکسی نوت 10، از این آداپتور استفاده میکند. قطعا سامسونگ با این اقدام خود، از رقبای اصلی خود عقب خواهد افتاد. چرا که برخی از برندهای رقیب، گوشی های پرچم دار خود را با سیستم شارژ 120 واتی ارائه میدهند. حتی برخی گوشی های میان رده از سایر برندها، با شارژ 30 واتی عرضه میشوند!

هنوز نمیدانیم که کدام یک از گمانه زنی ها درست خواهد بود. ظاهرا ناچاریم تا زمان معرفی رسمی این گوشی ها، صبر پیشه کنیم. البته تا آن زمان، مجله خبری دیجی بروز هر گونه اطلاعات جدید را در این خصوص، در اختیار شما همراهان همیشگی قرار خواهد داد.