شارژ سریع 150واتی
شارژ سریع 150واتی گوشی های جدید با تراشه اسنپدراگون 898!

شارژ سریع 150واتی گوشی های دارای تراشه اسنپدراگون 898

کوالکام در تاریخ 30 نوامبر، چیپست پرچمدار جدیدش را ارائه می کند. طبق برخی گزارش ها، کوالکام قرار است؛ نام اسنپدراگون 8 نسل 1 را بر روی آن قرار دهد. گروه Leakster Digital Chat Station، در صفحه Weibo خود ادعا کرد که برخی از تلفن‌های دارای SoC جدید می‌توانند شارژ سریع 150واتی را ارائه دهند. لازم به ذکر است که گوشی هایی که قرار است در سال 2022 وارد بازار شوند؛ می توانند از چیپست 898 اسنپدراگون استفاده کنند، زیرا تراشه‌های کنونی در بازار برای پشتیبانی از چنین نرخ‌هایی آماده نیستند.

کدام گوشی ها از شارژ سریع 150واتی پشتیبانی نخواهند کرد؟

شرکت شیائومی و شرکت موتورولا (از طریق شرکت مادرش لنوو) دستگاه‌هایی با سرعت شارژ فوق‌العاده بالا و اسنپدراگون‌های پرچم‌دار دارند. برای مثال شیائومی گوشی Mi 10 Ultra خود را در اواسط سال 2020 با سرعت 120 وات عرضه کرد. این در حالی است که کمپانی لنوو، گوشی Legion 2 Pro خود را از 90 واتی بهره مند کرده است. همچنین گوشی legion2 پرو از دو جایگاه شارژ تایپ سی پشتیبانی می‌کند.

هر دو سازنده، پرچمداران خود را تا پایان سال 2021 به ارمغان خواهند آورد، به این معنی که نرخ شارژ جدید بالاتری را ارائه نخواهند داد. همچنین که این دو گوشی قرار نیست از چیپست اسنپدراگون 898 استفاده کنند. شارژ سریع 150واتی

زمان نهایی عرضه ی اسنپدراگون 898

افشاگر Leakster ادعا می‌کند که کوالکام قرار است؛ دسته ی دوم تراشه‌هایش را در اواخر سال ۲۰۲۱ عرضه کند. این تراشه ها قرار است قدرت شارژ حداکثری ۱۵۰ واتی را به گوشی هایی که مجهز به این تراشه هستند، هدیه دهد.

لذا به علت عرضه ی این چیپست ها در اواخر سال 2021، گوشی هایی که در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲ راه‌اندازی خواهد شد، می توانند از قدرتمندترین تراشه ی اسنپدراگون بهره مند شوند. تراشه ی جدید اسنپدراکون به گوشی‌های هوشمند اجازه می‌دهد تا تنها در 10 دقیقه باتری خود را پر کنند.

استفاده از تراشه ی اسنپدراگون 898 و بهره مندی از شارژ سریع 150واتی به چه معناست؟

 شارژ سریع 150واتی

استاندارد فعلی که توسط شرکت سن دیگوی کوالکام استفاده می شود، Quick Charge 5 نام دارد. با این استاندارد گوشی می تواند باتری خود را در عرض 5 دقیقه، از 0 تا 50 درصد شارژ کند. این قدرت شارژ از طریق یک فناوری که در اصطلاح Dual Charge نامیده می شود، امکان پذیر است.